Urwany Film. Miasto 44 i podcast filmowy | FILM.ORG.PL

Urwany Film. Miasto 44 i podcast filmowy
12.10.2014


Pierwsza sprawa jest taka: recenzujemy „Miasto 44”. Wreszcie w miare świeża recenzja, w której recenzujemy w miare świeży film. Pozostaje zapytać: czy polskie kino znów zawiodło, czy może jednak rozkochało nas w sobie?

 

Druga sprawa jest taka, że Urwany Film ruszył z podcastem filmowym, który będzie pojawiał się, co dwa tygodnie. W pierwszym odcinku dużo nerdowskiego gadania – od „Twin Peaks”, przez „Star Wars”, „Dredda” aż po Spider-Mana i Marvela. Tak wyszło akurat teraz, że najciekawsze niusy były właśnie bardziej komiksowe i gatunkowe, ale audycja będzie się skupiała przede wszystkim na filmach – nie tylko tych superbohaterskich. ;) Zapraszamy do słuchania. W opisie filmu na youtube jest link do ściągnięcia podcastu w mp3, jezeli ktoś wolałby tego posłuchać w podróży na przykład. :) [Albo tutaj.]

Notki do podcastu:

00:00 – wstęp, informacje o podcaście i Urwanym Filmie oraz częstotliwości jego pojawiania się
04:03 – o powrocie „Twin Peaks”
10:30 – o internetowym serialu w świecie „Dredda”
15:05 – Mel Gibson, Robert Downey Jr. oraz „Iron Man 4”
21:06 – filmowy Spider-Man w Avengers?
28:25 – film Star Wars o Obi Wanie? Trylogia?!
33:00 – potencjalny SPOILER „Star Wars: Episode VII” – rozmowa o świeżej plotce odnosnie zakończenia filmu
35:45 – zakończenie, pare informacji o podcaście i pożegnanie

kmf uf m44

Urwany film

"Urwany Film" - wielokrotnie nagradzany na festiwalach program/vlog/wideorecenzja (KlocuchTM)/reportaż/audiobook/podcast Janka i Kuby. Jeżeli autorów będzie stać na piwo i kino (albo DVD czy kasety wideo, VHS) to będzie pojawiał się co tydzień z czasem, siłą rzeczy, zyskując na jakości. :) Tematyka, do której piją to kino, film, kinematografia, telewizja, wideo, nawet video, VHS, kasety, CD, DVD i BluRej. I kamery z mikrofonem.


 • Malaven

  Uwaga merytoryczna do Pana Jakuba – Belle epoque to okres od końca XIX wieku do początku I wojny światowej, z pewnością nie okres międzywojenny, a tym bardziej nie lata 40 XX wieku….

  Miło, że powróciliście.

 • Maciej Niedźwiedzki

  Nie zgadzam się z tak niską oceną, ale chłopaki mówią sensownie. To dobre zaproszenie do kreatywnej i kulturalnej dyskusji o filmie Komasy. Miasto 44 podobnie jak kij ma dwa końce.

  • michax

   Kilka faktów co do Twin Peaks o którym rozmowa się toczy. Nie Foster ale Frost:-) TP to prawda że Frost i Lynch mieli zaplanowane więcej serii i finał 2 serii to miało być wprowadzenie do kolejnej serii tylko z powodu zakończenia wątku głównego, odkrycia mordercy Palmer spadła tak oglądalność iż po nakręceniu finału telewizja postanowiła zakończyć serial. Inna sprawa że McLachlan miał dość etykietki maskotki Lyncha po rolach w Diunie, Blue Velvet i TP. Też dlatego film to prequel i drugoplanowa rola agenta Coopera. Prawda że planował kilka filmów David ale właśnie przez koniec współpracy aktora z reżyserem i bardzo dużą krytyką prequela (tak na marginesie niesłuszną) Lynch nawet planował porzucić karierę filmową. Następny film nakręcił 5 lat po FWWM czyli Zagubioną autostradą, gdzie Bill Pullman bardzo kojarzy się z McLachlanem. A to że serialu wcześniej nie mógł kręcić to tez z powodu praw do serialu. Pamiętam że jakieś zamieszanie z tym było, kto ma prawa do serialu, twórcy TP czy telewizja i miał dosyć telewizji na jakiś czas.

 • janisz

  Panowie, w końcu przestaliście mówić obaj na raz, zaczęliście mówić wolniej i można Was zrozumieć. Brawo!

 • M

  Podoba mi się język Koisza. Felietony też wracają?

 • tomek

  Jak to jest na poziomie tych przebajerzonych artystycznych pierdów co „Sala samobójców” to chyba dziękuję, postoję ;)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

"Nie ma już filmów klasy B". Wywiad z Joshem Hadleyem

Następny tekst

PudłakiOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE