Urwany film #5 – Sinister | FILM.ORG.PL

Urwany film #5 – Sinister
23.11.2012


Nowa odsłona Urwanego Filmu, tym razem o "Sinister", czyli filmie, o którym mowa choćby w niedawnym wywiadzie ze scenarzystą, C. Robertem Cargillem. 

Urwany film

"Urwany Film" - wielokrotnie nagradzany na festiwalach program/vlog/wideorecenzja (KlocuchTM)/reportaż/audiobook/podcast Janka i Kuby. Jeżeli autorów będzie stać na piwo i kino (albo DVD czy kasety wideo, VHS) to będzie pojawiał się co tydzień z czasem, siłą rzeczy, zyskując na jakości. :) Tematyka, do której piją to kino, film, kinematografia, telewizja, wideo, nawet video, VHS, kasety, CD, DVD i BluRej. I kamery z mikrofonem.


 • tomashec

  Jest bardzo dobrze chłopaki! Jest też życzenie z mojej strony. Chciałbym zobaczyć odcinek w którym zupełnie się ze sobą NIE ZGADZACIE w kwestii oceny filmu i wrażeń. Bo na razie to są dwa głosy mówiące jednym głosem :)

 • Fidel

  Świetnie Panowie, zgadzam się z każdym słowem.

 • Herbaciak

  Mam wrażenie, że wszyscy chcą widzieć w tym filmie więcej niż on faktycznie oferuje. Nie winie Was za to, horror jest w ciężkim kryzysie, ale Sinister to przeciętniak. „Jump scares” zawsze są tanie, straszenie dziećmi to już tak hardkorowa klisza, że ho ho, a samo śledztwo też jest rzeczą typową dla horrorów (bo gdy tylko zaczyna dziać się coś złego, właściciel nawiedzonego domu / samochodu / basenu pędzi do biblioteki). Tylko tutaj zamiast 5cio minutowej sceny „odkrycia” co i jak, mamy tego 90 minut. Plus idiotyczne pytania zapisywane w notesie. I już pominę fakt, że żona głównego bohatera to mądra nie była, skoro nie zorientowała się gdzie mieszkają, dopóki jej dzieci z duchami gadać nie zaczęły, a karton z filmami pojawia się niczym jeleń w świetle reflektorów. [SPOILER] Ale plus za ucieczkę z domu;)[I koniec spoilera]. Sinister mnie więc nie przekonuje i nie jako film „straconej szansy”, który mógł być wielki, ale coś poszło nie tak. To po prostu cholernie przeciętne filmidło IMO.

  • Janek Steifer

   Zgadzam się, że jest w tym filmie dużo klisz. Dlatego moim zdaniem zaletą tego filmu nie jest przede wszystkim „co pokazuje”, ale „jak pokazuje”. A robi to bardzo sprawnie i dobrze.

 • Kaszalot

  Niby taki luz, są ładne momenty, ale trąci za bardzo aktorskością u „prowadzącego” pana po lewej, jakby każde słowo miało być błyskotliwe choć fajnie to wygląda w zestawieniu bo widać że charaktery macie różne. Z baczniejszym śledzeniem poczekam jeszcze.

  • Jakub Koisz

   Dziękuję za luz i momenty i obiecuję więcej.

   • Jakub Koisz

    I mniej takich sileń :-).

    • Kaszalot

     To nie zarzut bo i tak lepiej niż na wielu polskich vlogach ktore robią kariere a temat macie ciekawszy i zapewnie lepsze rzeczy do powiedzenia. tylko pan w swetrze za duzo jednak gra i sztuczka z alkoholem nie wyglada prawdziwie. Moglibyscie tez powiedziec co pijecie. Więcej takiej obustronnej kolezenskosci.

     • Jakub Koisz

      Ręczę, że nagrywanie tego przynosi nam więcej radości nawet niż późniejsze oglądanie, prawie takie same, jak picie (do końca). A za krytykę dziękuję, postaram się bardziej, również w eliminacji seplenienia ;-).

 • P.

  Mam pytanie, ale pytanie na serio – czemu jak vlog, to zawsze efekt fish-eye? Serio, to nie pojazd. Ale to jakaś… tendencja?

  • Janek Steifer

   Taki sprzęt. :) Dałoby się jeszcze go trochę zmniejszyć, ale pole widzenia byłoby wtedy trochę za małe naszym zdaniem. Jeżeli dorobimy się lepszego sprzętu to pewnie pozbędziemy się fiszaja. :)

 • John

  nie jestem fanem horrorów, ale czuję się zachęcony.. Pan Hawk w końcu nie w „klasie B”.

  PS Janek, właśnie dostałem taki sam sweter na gwiazdkę od narzeczonej. Teraz mogę się poczuć jak gwiazda..


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Gangster

Następny tekst

American Film Festival 2012OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE