Urwany Film #34 – Wszystko za życie | FILM.ORG.PL

Urwany Film #34 – Wszystko za życie
15.03.2013


Wszystko za urwanie filmu! W końcu łikend. ALE! ALE! Najpierw Urwany Film i „Wszystko za Życie”! Ha ha.

Czy główną rolę tutaj gra Jack Black? Jak bardzo nie lubimy głównego bohatera? I Kuba zadaje Wam bardzo ważne pytanie: Czym jest wolność?

Urwany film

"Urwany Film" - wielokrotnie nagradzany na festiwalach program/vlog/wideorecenzja (KlocuchTM)/reportaż/audiobook/podcast Janka i Kuby. Jeżeli autorów będzie stać na piwo i kino (albo DVD czy kasety wideo, VHS) to będzie pojawiał się co tydzień z czasem, siłą rzeczy, zyskując na jakości. :) Tematyka, do której piją to kino, film, kinematografia, telewizja, wideo, nawet video, VHS, kasety, CD, DVD i BluRej. I kamery z mikrofonem.


 • Bardzo dobry film. Naiwny, bo bohater był naiwny.
  Recka sprzed lat wielu: http://www.film.org.pl/prace/wszystko_za_zycie.html

 • rar

  Bardzo wkurzający film – tak jak i główny bohater. Niestety – nieobiektywny w tym, co pokazuje, bo nie da się oprzeć wrażeniu, że reżyser jednak pozytywnie odnosi się do wyczynów gościa, który jest raczej smutnym przykładem na to, jak przez niektórych pojmowana jest wolność i „bunt”. Rzemieślniczo to dobra robota, ale emocjonalnie – dla mnie jedno z większych rozczarowań.

  • a czy reżyser zawsze musi być obiektywny?

   Poza tym sama końcówka, w której bohater dokonuje odkrycia, że był w błędzie – że tak naprawdę szczęście jest tylko wtedy, kiedy się je dzieli z ukochaną osobą – świadczy dla mnie o wystarczającym ładunku emocjonalnym, by nie nazywać film ‚rozczarowaniem’. Nie sądzisz?

   Ja gdzieś wyłapałem sens, że po przekroczeniu niektórych rzek – nie ma za nie powrotu. W sensie dosłownym dla Alexa – przekroczona latem, wiosną jest nie do przebycia. Zaś on, na łożu śmierci, godzi się na to, bo musi się zgodzić; wspaniały jest dla mnie moment, w którym przychodzi do niego ta zgoda.

 • Dominik

  niesamowite jak bardzo nie zgadzam sie z każdym waszym zdaniem oprócz pochwały zdjęć i ścieżki. Postać głęboko umotywowana i dobrze zagrana, każdy kogo spotyka jest jest z jakiegoś powodu umiejscowiony w filmie. Nie możecie patrzeć z perspektywy swojej bo obraz jest wtedy zniekształcony. Bohater empirysta!, mimo tego że dowiedział się kwestii że świat bez ludzi nie jest tak piękny to nie żałuje swojej decyzji (ginie z uśmiechem patrząc na promienie słońca). Jeżeli ktokolwiek jest poirytowany przez główną postać to temu, że jest w innej sytuacji życiowej i patrzy tylko i wyłącznie ze swojej perspektywy

 • Nie ma w was ni krzty romantyzmu. Jesteście nudni i humor macie czerstwy :)
  Poza tym sporo ludzi podróżuje w podobny sposób, ale jednak lepiej zawsze z kimś takie podóże odbywać i mimo wszystko bardziej je przemyśleć. Szkoda chłopaka, ciekawe jak dalej potoczyło by się jego życie. Niestety ja też już się starzeję i boję się, że nie długo też już przejmnie mnie strona racjonalisty patrzącego krytycznym okiem na to wszystko. Choć w głębi gdzieś tam może nadal pozostanie ta ukrya chęć poczucia się prawdziwie wolnym która kiedyś da o sobie znać… może tak koło 40stki ;)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Oz Wielki i Potężny

Następny tekst

Jack pogromca olbrzymówOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE