Urwany film #18 – Bejbi Blues | FILM.ORG.PL

Urwany film #18 – Bejbi Blues
15.01.2013


Dziś specjalny „Urwany Film” nagrywany przed żywą publicznością! Rozmawiamy o tragedii, która wydarzyła się ostatnio w kinie: „Bejbi Blues”!

Do kogo przytula się Janek? Kto tak naprawdę wystąpił w tym filmie? Czy Kuba ma tremę? Czy to kosmos, że taki film? Czy potrafimy o tym filmie nie tylko bluzgać?

Urwany film

"Urwany Film" - wielokrotnie nagradzany na festiwalach program/vlog/wideorecenzja (KlocuchTM)/reportaż/audiobook/podcast Janka i Kuby. Jeżeli autorów będzie stać na piwo i kino (albo DVD czy kasety wideo, VHS) to będzie pojawiał się co tydzień z czasem, siłą rzeczy, zyskując na jakości. :) Tematyka, do której piją to kino, film, kinematografia, telewizja, wideo, nawet video, VHS, kasety, CD, DVD i BluRej. I kamery z mikrofonem.


 • Julka

  kiepska recenzja… nie zgodze sie z nia. Film jest zrealizowany w nowatorski sposob. Zabiegi z czernia na ekranie byly super. A mlodzi aktorzy zagrali bardzo autentycznie. Jedyna rzecz do ktorej mozna miec obiekcje, to koncowa scena…

 • Papi

  Kuba <3.

 • Olka

  Mnie się film podobał, dobre kino, polecam!!! Nie tylko dla młodzieży dla starszych wiekiem także…

 • Kalina

  Lubię filmy „niszowe” a ten mi trochę taki przypomina. Trzeba w nim dostrzec szereg problemów jakie zostały poruszone. To nie jest prosty film.

 • Nowicjuszka

  Fajne z was chłopaki ale też nie zgodzę się z waszą recenzją.. Bo mnie bardzo się podobał :) Ale jak wiadomo są gusta i guściki, albo się pokocha albo znienawidzi :) Lepiej sprawdzić na własne oczy i wyrobić własną opinię.. Pozdrawiam :D

 • Scooby

  Ja się chyba angażowałam w ten film bo wywoływał we mnie różne emocje: złość, strach, smutek, żal, współczucie. Trochę zakręcony ten film i trzeba dobrze nad nim się zastanowić by zrozumieć przekaz jednak w tym pokręceniu jest dla mnie dobrym filmem. Pozdrawiam

 • Maciek

  Przeintelektualizowani pseudo krytycy…. jak dla mnie podróba ostra lekko stronniczych, ale bez przysłowiowego jaja, bez trafnych spostrzeżeń jedynie jad i nic więcej. Jeśli chodzi o Bejbi Blues….Panowie stwierdziliście, że wszyscy, nawte statyści są super ubrani i że wszystko jest sztuczne i uznaliście to za błąd? Owszem WSZYSTKO JEST DOPRACOWANE. Stylizacje WSZYSTKICH. Przepełnione kolorami i świetnym światłem ujęcia. Konwencja niemal teledyskowa zderza się z mocnym tematem (nie nie mama Madzi była inspiracją lecz artykuł z Wysokich Obcasów – nie przygotowaliście się w ogóle). Ja osobiście polubiłem ten film. Rosłaniec używa języka, który już raz zaprezentowała w Galeriankach; wulgarny, przerysowany, ale i bajkowy i cukierkowy. Film zdobywa kolejnych krytyków zagranicą bo to nie jest płytko podane gówienko, ma drugie dno, wyzwala milion uczuć i w dodatku estetyka jest bardzo oryginalna. JA POLECAM.

 • $2809742

  Świetna recenzja :). Widziałem „Galerianki”, więc nawet nie zaryzykuję oglądania „Bejbi Blues”, szczególnie że już zwiastuny są okropne. A pani Rosłaniec znajduje się u mnie zaraz obok pani Białowąs na liście ludzi, którzy powinni dostać prawny zakaz kręcenia filmów.

 • EZ

  Moim zdaniem jest genialny! Mocny, kontrowersyjny, dla starszych i dla młodszych :) Polecam sprawdzić na własne oczy :D

 • Fifi

  To fakt że trzeba pomyśleć oglądając ten film albo już po bo w nim nic jasno nie jest przekazane. Gra aktorska świetna.

 • Misiu

  Mnie się podobało, a wachlarz emocji podczas oglądania Bejbi Blues jest na prawdę szeroki, to fakt, Polecam – dobre polskie kino.

 • Opik

  Ciekawy film i ważne tematy w nim, Warto, dużo do przemyślenia, wielopokoleniowe kino jak dla mnie.

 • Mariusz Michalczyk

  też się nie zgodzę z waszą recenzją, dla mnie film b.dobry, przemyślany od pierwszych do ostatnich scen, szokujący w sposób celowy

 • Bula Babula

  Jesteście genialni! Uwielbiam wasze filmiki ;) Ale tym razem nie mogę się z wami zgodzić :P Dla mnie BB był rewelacyjny, widać rzecz gustu :) Byłam pod wielkim wrażeniem zarówno młodych aktorów, sposobu przedstawienia tematu jak i genialnie dobranej muzyki.. Ja polecam z czystym sumieniem ;)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Urzędnicy mogą się bać. Pierwszy zwiastun "Układu zamkniętego".

Następny tekst

Pulp FictionOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE