publicystyka filmowa

Trailery fanowskie

Autor: Rafał Donica
opublikowano

Kilka miesięcy temu pisałem o fake trailerach nieistniejących filmów, a dziś rzecz będzie (krótko bo krótko) o trailerach znanych filmów, które dzięki sztuce montażu i wyobraźni internautów zmieniły swój gatunek z komedii na horror lub vice versa, tudzież zaprezentowały fragmenty filmu zanim te? zostały nakręcone. A że mamy okoliczności okołoświąteczne, na pierwszy ogień ?Kevin sam w domu? jako thriller?

 
 

 

 

 
 
 
 

Czy można zmontować fragmenty jednego z najstraszniejszych filmów grozy w dziejach kina tak, aby trailer zapowiadał ciepłą i zwariowaną komedię familijną? Okazuje się, że tak, wystarczyło tylko do odpowiednio dobranych ujęć/scen dodać stosowny voice-over i wesołą muzyczkę w tle.

 
 

 

 

 
 

 

Zapewne właśnie tak wyglądałby trailer ?Potopu? zrobiony na modłę hollywoodzkich superprodukcji.

 
 

 

 

 

 


 

Trailer ?Avengers? posklejany z fragmentów filmów ?Iron Man?, Incredible Hulk?, ?Thor? i ?Captain America?. Bardzo trudno w takim przypadku o dobry efekt, a tu się zdecydowanie udało.

 

 

 

 


 

 

?Tron? w ujęciu współczesnym, czyli co by było gdyby trailer klasyka z lat 80. powstał dziś.

 
 

 

 

 


 

Autor tego trailera wymarzył sobie, że Hala Jordana zagrać powinien gwiazdor serialu ?Firefly? – Nathan Fillion, który użyczył głosu tej postaci w animowanym filmie ?Green Lantern: Emerald Knights?

 
 

 

 

 
 

 

A może Wy znacie jakieś ciekawe przykłady alternatywnych/fanowskich trailerów?

 

Ostatnio dodane