"The World's End" - dużo materiałów | FILM.ORG.PL

„The World’s End” – dużo materiałów
Grzegorz Fortuna
01.09.2013


Pierwsze zwiastuny do „The World’s End” pojawiły się już kilka miesięcy temu, a film zdążył wejść do kin na najważniejszych rynkach świata, poniższy wpis może się więc wydać spóźniony. Są jednak co najmniej dwa powody, dla których tak nie jest. Po pierwsze: z okazji premiery w internecie pojawiło się sporo ciekawych, zabawnych materiałów, w których twórcy filmu o nim opowiadają; po drugie: nowy projekt Edgara Wrighta nie ma póki co ustalonej premiery w Polsce (wstyd!), więc te materiały to i tak najlepsze, co możemy obejrzeć…

Tymczasem nowa komedia Wrighta, twórcy „Wysypu żywych trupów”, „Hot Fuzz” i „Scott Pilgrim kontra świat”, będąca jednocześnie zwieńczeniem tak zwanej „trylogii Cornetto”, zbiera praktycznie same pozytywne recenzje (90% na Rotten Tomatoes) i zapowiada się na jeden z najzabawniejszych filmów roku. Do grona fanów filmu dołączyli podobno Joss Whedon, Peter Jackson i Robert Downej Jr. Zresztą – biorąc pod uwagę wcześniejsze filmy Wrighta – czy kogoś to dziwi?

 

 

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz Fortuna

Latest posts by Grzegorz Fortuna (see all)
Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Fota #69 - Mr. T i Gary Coleman

Następny tekst

#58 Uniwersalny żołnierzOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE