Sneaky Pete – Nadciąga podstępny Piotruś

Autor: Agnieszka Front
opublikowano

Jakiś czas temu Amazon Original Series zaprezentowało kilka propozycji w postaci pilotów nadchodzących seriali własnej produkcji, dając widzom możliwość wyboru jednego z nich. Ten uhonorowany największą liczbą głosów miał zostać przekształcony w pełnoprawny serial.

Pilot Sneaky Pete został obejrzany ponad osiemnaście tysięcy razy, kończąc z oceną ogólną 4.7 gwiazdek, co jest bardzo wysokim wynikiem. Dało to zielone światło pomysłodawcom serii, dzięki czemu prace mogły się rozpocząć.

Taki wybór nie jest niczym zaskakującym, jeżeli pochylimy się nad twórcami Sneaky Pete oraz samą fabułą. „Za kierownicą” reżysera stanie sam Seth Gordon, który steruje również reżyserką nowego Baywatch. Scenarzystami zostali David Shore (pracował między innymi jako producent wykonawczy przy kultowym Dr House) oraz nie kto inny, jak Bryan Cranston, świetnie znany widzom z takich serialowych przebojów, jak Breaking Bad, Jak poznałem waszą matkę czy Zwariowany świat Malcolma. Warto nadmienić, że zdobywca czterdziestu siedmiu nagród (w tym pięciu Emmy) i osiemdziesięciu czterech nominacji również pojawi się w Sneaky Pete, odtwarzając postać Vince’a. Pozostali aktorzy, jakich przywitamy na naszych ekranach, to – w roli głównej – Giovanni Ribisi (Avatar, Wzgórza Nadziei, gościnne role w Przyjaciołach oraz w Szeregowcu Ryanie), poza tym Martin Ireland (Side Effects), Margo Martindale (The Americans) oraz Michael Drayer (Mr. Robot).

Kim jest tytułowy Pete? Zacznijmy od tego, że Pete… to wcale nie Pete. Jego prawdziwe imię brzmi Marius. To nie jego jedyna tajemnica – ostatni czas spędził bowiem w więzieniu, ale nie zamierza się do tego przyznać przed własną rodziną. Stop! Wcale nie przed własną, a przed rodziną kolegi z celi. Tak, dobrze zgadliście, tym kolegą był właśnie Pete (Ethan Embry). Kiedy Marius opuścił zimne mury więzienia, zorientował się, że ściga go bezduszny gangster Vince i żąda zwrotu zagrabionych mu pieniędzy. Marius/Pete chętnie mu je zwróci, ale dopiero po tym, jak ukradnie je od krewnych Pete’a. Co może okazać się nieco trudne – nie tylko dlatego, że ludzie to spostrzegawczy i w każdej chwili mogą odkryć całe to zamieszanie i kłamstwo Mariusa, ale również dlatego, że Vince zdecydował się porwać brata Mariusa, tak na wszelki wypadek, gdyby tenże próbował w jakiś sposób wykręcić się od spłaty swojego długu.

Zanim serial zadebiutuje 17 stycznia 2017 roku, my mamy szansę obejrzeć jego trailer.

korekta: Kornelia Farynowska

Ostatnio dodane