MANIFESTO. Paul Bettany podłoży bombę

Autor: Agnieszka Front
opublikowano

A może nawet i kilka. Zagra bowiem w serialu Manifesto, opowiadającym o największych geniuszach zła działających w Stanach Zjednoczonych. To pierwszy z epizodów produkcji firmowanej przez nikogo innego, jak samego Kevina Spaceya (tak, dokładnie tego Kevina, odtwórcę roli Francisa Underwooda w House of Cards!) oraz Dana Brunettiego (również House of Cards, producent wykonawczy). Opowie nam historię niejakiego Unabombera – jego prawdziwe imię i nazwisko to Ted Kaczynski – który przez siedemnaście lat wysyłał, zapakowane w specjalne drewniane pudełka, ładunki wybuchowe do wybranych przez siebie osób. Twierdził bowiem, iż postęp technologiczny jest niebezpieczny dla społeczeństwa, gdyż niejako zniewala człowieka i czyni go sobie poddanym.

Do planowanego przez Discovery Channel ośmioodcinkowego serialu dołączył również Sam Worthington, znany z takich filmów, jak Terminator: Ocalenie, gdzie wcielił się w rolę Marcusa Wrighta, czy też nominowanego do Oscara obrazu Avatar, w którym to australijski aktor brytyjskiego pochodzenia dał życie postaci Jake’a Scully’ego. Tym razem Worthington pojawi się na naszych ekranach jako Jim „Fitz” Fitzgerald, czyli agent FBI, którego udział w śledztwie był kluczowy dla zakończenia sprawy.

High Quality Wallpaper

Jeżeli dorzucimy do tego jeszcze fakt, że showrunnerem, czyli producentem wykonawczym danej serii oraz głównym jej scenarzystą jest w tym przypadku Greg Yaitanes (Heroes, Banshee, Bones, Quarry oraz najważniejsza pozycja w jego dorobku, czyli nagrodzony Emmy Doktor House),  to całość zaczyna wyglądać naprawdę nieźle. Czy będzie wybuchowo – o tym przekonamy się w niedalekiej przyszłości. Kiedy dokładnie – tego nie wiadomo, gdyż konkretna data premiery nie została jeszcze ustalona.

korekta: Kornelia Farynowska

Ostatnio dodane