Dzień z życia kaczki, czyli nowe „Kacze opowieści”

Autor: Agnieszka Front
opublikowano

Podobno w każdym z nas drzemie dziecko. Nawet dorosły człowiek lubi czasem powrócić do dzieciństwa i obejrzeć serial czy film z czasów swojej młodości. Dlatego wiadomość Disneya, informująca o tym, iż powstanie reboot serialu animowanego Duck Tales (w Polsce wyświetlanego jako Kacze opowieści), z pewnością przyspieszyła bicie nie tylko dziecięcych serc. W nowej wersji spotkamy oczywiście wszystkich bohaterów przeboju sprzed lat, to znaczy Sknerusa McKwacza (któremu głosu użyczy sam David Tennant) oraz Hueya/Hyzia (Danny Pudi – amerykański aktor posiadający polskie korzenie, znany między innymi z serialu komediowego Community), Deweya/Dyzia (Ben Schwartz – jego głos mogliśmy ostatnio usłyszeć w wyprodukowanym przez Netflix hitowym serialu animowanym dla dorosłych pod tytułem BoJack Horseman) i Louie’ego/Zyzia (Bobby Moynihan), jak również Launchpada McQuacka/Śmigacza McKwaka (Beck Bennett) i samego Kaczora Donalda. Zarówno Moynihan, jak i Bennett znani są z popularnego rozrywkowego show Saturday Night Live. Nie obejdzie się również bez chyba najsławniejszej antagonistki najbogatszego kaczora w Kaczogrodzie, czyli Magicki De Spell/Magiki de Czar.

Nowe Kacze opowieści mają składać się z dwudziestu jeden półgodzinnych odcinków, a do tego dwóch dłuższych, specjalnych, trwających aż sześćdziesiąt minut.

Zanim będziemy mieli okazję przekonać się, co też spotka Sknerusa, jego siostrzeńców i jakich sposobów użyje Magika de Czar, by zdobyć upragnioną Szczęśliwą Dziesięciocentówkę (czyli pierwszą monetę zarobioną w życiu przez McKwacza), posłuchajmy piosenki otwierającej serial – tym razem w wykonaniu ekipy użyczającej głosu postaciom. Uwaga – łatwo wchodzi do głowy i bardzo trudno z niej wychodzi!

korekta: Kornelia Farynowska

Ostatnio dodane