Filmy działające motywująco i dające pozytywnego kopa | FILM.ORG.PL

Szybka piatka #12 – Filmy działające motywująco i dające pozytywnego kopa
REDAKCJA
17.08.2013


Krótko – filmy, dzięki którym czujesz, że żyjesz; które motywują, zachęcają do różnych, najczęściej dobrych rzeczy, napełniają energią. Każdy ma swój zestaw na poprawę humoru, dzięki któremu świat na moment wydaje się piękniejszy, a życiowe cele łatwiejsze do zdobycia. Liczy się pozytywny kop, który są w stanie wymierzyć niektóre filmy. Jakie? Zobaczcie poniżej, a w komentarzach wpisujcie swoje typy.

 

Arahan

1. „Jerry Maguire” – osoby będące malutkim trybikiem w potężnej korporacyjnej maszynie nie mogą nie docenić tego filmu. To obraz o tym, jak postawić na swoim, żyć w zgodzie ze sobą i być szczęśliwym. Nowy początek, bez wszechobecnego „wyścigu szczurów” i ciągłej gonitwy za karierą i pieniędzmi. Skoro Jerry’emu się udało, a przy okazji odnalazł miłość i przyjaźń, to dlaczego my mielibyśmy być gorsi?

2. „Czarodziejskie buty Jimmy’ego” – czyli nawet łamaga może grać w Manchesterze City! Oglądając ten film miałem już świadomość, że wielkiej piłkarskiej kariery nie zrobię, ale wzbudził on we mnie masę pozytywnych uczuć. Chłopak z problemami, ze średnio zamożnej rodziny, na lekcjach wychowania fizycznego pewnie wybierany jako ostatni, zaczynać grać jak natchniony. Myśli, że to przez magiczne buty, ale tak naprawdę talent jest w nim. Czasami trzeba impulsu, żeby go wydobyć. Po seansie, aż chce się ubrać styrane korki i pobiegać z chłopakami za gałą.

3. „Niepokonany Seabiscuit” – uosobienie amerykańskiego snu. Historia pechowego konia, któremu nikt nie dawał szans w wyścigach, oraz ludzi, którzy wspólnymi siłami zrobili z niego championa. Wspaniała opowieść o przezwyciężaniu przeciwności losu, nawet tych najcięższych, oraz o przywiązaniu. W latach 30. Amerykanie pokochali Seabiscuita i wcale mnie to nie dziwi.

4. „Stowarzyszenie umarłych poetów” – mimo gorzkiej końcówki to jeden z najbardziej inspirujących filmów, jakie widziałem. Młodzi, nieco zagubieni ludzie, którzy poszukują autorytetu i pewien profesor, który zaszczepia w nich miłość do poezji i pokazuje, że warto walczyć o swoje marzenia. Scena, w której uczniowie stają na ławkach recytując „O kapitanie, mój kapitanie”, to dej pory powoduje u mnie gęsią skórkę i przepełnia niesamowitą dumą.

5. „127 godzin” – i ponownie, historia oparta na faktach. Opowieść o niesamowitej woli życia i poświęceniu, na które został wystawiony Aron Ralston, który podczas wspinaczki w Utah został uwięziony przez głaz. W końcu, wycieńczony, odciął sobie scyzorykiem rękę i pokonał dystans 13 km (w tym 20-metrową ścianę), aż w końcu został odnaleziony. Niesamowita historia, która sprawia, że czuję się dumny i mimo wszystko, naładowany pozytywną energią.

tomashec

1. „Rocky” – właściwie to cała saga o filadelfijskim bokserze jest niezwykle motywująca. Co prawda pięściarzem nie zostałem (fanem boksu i owszem), ale każdy seans daje dużo pary i mocy… W życiu po prostu. Determinacja Rocky’ego, niesamowite samozaparcie i mistrzowsko zmontowane sceny treningów to najlepszy napój energetyzujący jaki spreparowano!

2. „Forrest Gump” – niesamowity bohater, który prze przez życie mimo niesprzyjających okoliczności i ograniczeń czerpiąc z niego pełnymi garściami. Jego pozytywne i pogodne podejście do życia jest zaraźliwe. Przekonuję się o tym po każdym seansie. Co więcej od 1995 roku znacząco wzrosła konsumpcja bombonierek w wykonaniu mojej osoby.

3. „Przed wschodem słońca” & „Przed zachodem słońca” – trzeciej części nie zamieściłem z prozaicznego powodu: jeszcze jej nie widziałem. Pierwsze dwie natomiast, to podnoszące na duchu rewelacyjnie napisane rozmowy, które takiego małomównego ludka jak ja motywują do większego zaangażowania się w relacje i kontakty międzyludzkie.

4. „Across The Universe” – feeria barw, ładnie spleciona historia i przede wszystkim muzyka zespołu The Beatles, która odkąd pamiętam zawsze wprawiała mnie w znakomity nastrój (mimo tego, że późniejszy okres ich twórczości nie był tak kolorowy). Nie nudzące się (to ewenement we współczesnej muzyce) melodie, bardzo pomysłowo przearanżowane, fantastycznie komponują się z obrazem tworząc doskonałą mieszankę szczęścia, miłości i radości. Czego chcieć więcej?

5. „Choć goni nas czas” – to zostawiłem na koniec, takie przypomnienie, jakbym będąc starym, zgrzybiałym dziadem zapomniał o co w życiu chodzi. Mam nadzieję, że odnajdę kiedyś to zestawienie a Morgan Freeman i Jack Nicholson odpowiednio zmobilizują do wykorzystania emerytalnego czasu.

 

Dux

1. „Karate Kid” – tak, tak, ten stary, kiepski film z chwilowym bożyszczem dziewcząt Ralphem Macchio i jedną lipną walką na końcu. Ale była w „Karate Kid” taka  montażówka, jak karate kid robił pompki, ćwiczył karate i ogólnie rozwinął się sprawnościowo niebywale w kilka sekund. Miałem wówczas naście lat i pomyślałem, że tak właśnie się dzieje, że jak zrobię szybko kilka ćwiczeń jak na filmie, to będę jak Karate Kid, albo prawie. Odpaliłem więc jakiś skoczny kawałek, zrobiłem tyle pompek ile dałem radę (skończyłem gdzieś przy pierwszym refrenie piosenki, około dwunastej pompki), nazajutrz dostałem zakwasów (że to zakwasy dowiedziałem się po kilku latach, wtedy myślałem, że zrobiłem krzywdę swoim rękom) i tak na wiele lat skończyła się moja przygoda z ćwiczeniami. Jak później oglądałem różne „Karate Tygrysy”, „Rocky” itp. gdzie bohater robił masę, potem rzeźbę i zdobywał mistrzowskie umiejętności w kilka sekund, wiedziałem już, że to kłamstwo.

2. „Podziemny krąg” dał mi tak pozytywnego kopa, że po wyjściu z kina strasznie chciałem obdarować nim jakąś przypadkową osobę spotkaną na ulicy.

3. „Autostopowicz” – ten film zmotywował mnie na całe życie do wciskania mocniej pedału gazu na widok autostopowiczów i udawania, że ich w ogóle nie widzę.

4. „Krwawy sport” – a ten film z kolei zmotywował mnie do nauczenia się szpagatu. Przy żyrandolu wisiał misiek-wąż, którego skracałem ilekroć udało mi się dosięgnąć nogą jego głowy. Pod koniec ósmej klasy prawie robiłem szpagat, ale pewien ciężko przystojny chłopak z Liceum, co go przezywałem „Mutant, mutant!”, nieoczekiwanie kopnął mnie w dupę na szkolnym korytarzu tak mocno, że kształt jego kapcia odmalował mi się na udzie i zakończenie klas ósmych przeleżałem w szpitalu na oddziale chirurgii dziecięcej.

5. „Cudowne dziecko” – teraz jest era „Harry’ego Pottera”, a moje pokolenie miało „Cudowne dziecko” – też film o małym magiku, tylko efekty specjalne trochę słabsze. W swoim czasie „Cudowne dziecko”, podobnie jak moim rówieśnikom, i mnie namieszało zdrowo w głowie, dając (złudną, jak się miało okazać) nadzieję, że wystarczy mocno gapić się w przedmiot by przesunąć go siłą woli. Mnie się nie udało po dwóch godzinach, a wy ile czasu poświęciliście na (nie)odkrycie w sobie czarodziejskich mocy? ;)


Piotr Han

1. „Las Vegas Parano” – ten film zmotywował mnie do zapoznania się z narkotykami – bohaterowie takie fajne widzieli pod ich wpływem obrazy! Ja też chciałem. Później dowiedziałem się jednak, że tego typu substancje są zakazaną przez Prawo (oraz szkodliwą dla zdrowia) emanacją zła, więc nigdy nie było mi dane ich spróbować.

2. „Leon zawodowiec” – Po seansie zapragnąłem hodować roślinkę i pić mleko. Pierwszego postanowienia nawet nie zacząłem realizować, co do mleka – zdarzyło mi się przechylić nie jedną szklaneczkę tego życiodajnego i dobrze działającego na kości napoju. Dzięki, Leon!

3. „Mortal Kombat” – Chciałem nauczyć się robić szpagat tak, jak Johny Cage. W tym celu rozłożyłem nawet koc w dużym pokoju – to miała być moja mata treningowa.  Możliwe nawet, że odbyłem około dwóch jednominutowych sesji gimnastycznych. Niestety, w tamtych czasach telewizyjne przerwy na reklamy były krótsze niż obecnie, więc ciężko było mi połączyć trening duchowy z fizycznym.

4. „Park Jurajski” – W wieku 7 lat byłem pewien, że zostanę paleontologiem i będę hodował dinozaury. Byłem już bliski spełnienia tego celu – ściany mojego pokoju przyozdobiła nawet tapeta z Tyranozaurami – jednak po drodze coś się zepsuło. Gdzie się podziały tamte dinozaury!?

5. „Bez przebaczenia” – nigdy nie lubiłem westernów, kojarzyły mi się z lekko tandetnymi filmami Johna Wayne’a (wiem, że Leon lubił tę osobę, ale nie uznaje go za autorytet w dziedzinie filmu). Jednak po obejrzeniu historii Williama Munny’ego moje nastawienie zmieniło się o 180 stopniu. „Bez przebaczenia” zmotywowało mnie do narobienia westernowych zaległości, było warto! Gdyby nie Clint, byłbym teraz zupełnie innym człowiekiem.

 

Crash

1. „Amelia” – jest to być może najbardziej pozytywne dzieło filmowe w historii X Muzy. Nic więc dziwnego, że za każdym razem wprawia mnie w radosny nastrój i każe spojrzeć na szary, brudny i smutny świat z nieco innej, magicznej perspektywy.

2. „Biegnij, Lola, biegnij” – niezwykle dynamiczne kino, które podejmując temat przypadku i przeznaczenia, nie stara się być mądrzejszym od widza. Liczy się to, co jest w tytule – determinacja głównej bohaterki i jej oddanie, bo tylko w ten sposób może zmienić swoje życie.

3. „Incepcja” – to w „Matrixie” pada następująca wymiana zdań: „-Jeszcze nikt nigdy tego nie zrobił. -I właśnie dlatego nam się uda”, ale można te słowa odnieść również do filmu Nolana, a nic tak nie motywuje jak niemożliwe, które zostaje osiągnięte. I może jeszcze muzyka Hansa Zimmera.

4. „Doktor Who” – jest to serial, nie film, ale wybaczą mi państwo to małe oszustwo. Doktor to postać wyjątkowo zakręcona, ale i szlachetna – zawsze da swym przeciwnikom szansę na uniknięcie walki, jest gotów poświecić się dla nieznajomych, nieważne z jakiej planety pochodzą, zaś wszystko, co go otacza traktuje z niezachwianym zachwytem. Doktor po prostu motywuje do bycia lepszym.

5. „Cudowni chłopcy” – film Hansona zawsze daje mi pozytywnego kopa, bo mówi, że nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach jest powód do uśmiechu. Nawet jeśli piszesz powieść, która ma już 2611 stron i końca nie widać.

 Aaron

1. „Simon Birch” – Nie jest to w stu procentach udana ekranizacja genialnej powieści Johna Irvinga „Modlitwa za Owena”, ale cytując bohatera granego przez Jima Carreya „dzięki niemu wierzę w Boga, (…) to dzięki niemu zacząłem wierzyć”. Ten film, mimo że jest o wiele banalniejszy niż książkowy pierwowzór i nie kończy się happy endem, swego czasu rozbudził we mnie pozytywne myślenie i wiarę w celowość niezbadanych wyroków boskich. Dzięki niemu dalej poszukuję…

2. „Ósmy dzień” – francuskie kino zawsze nastraja pozytywnie. Ale film Jaco Van Dormaela nie jest banalną historyjką w stylu „Rain Mana” czy „Sama”, gdzie normalność spotyka się z niepełnosprawnością i ta znajomość procentuje czymś pozytywnym dla tej pierwszej. Ten film, jak żaden inny, ukazuje osoby niepełnosprawne umysłowo bez przejaskrawienia. Amerykański remake w tym przypadku nie byłby możliwy. To jeden z tych filmów, które zmieniają spojrzenie na świat, a przynajmniej na jego część, która na co dzień przez wielu jest wypierana. Ten film jest jednocześnie nieprzyjemny i uroczy, smutny i rozweselający. Piękne kino.

3. „Prosta historia” –  Jedyny taki film Davida Lyncha. Opowieść o starości, poszukiwaniu własnych korzeni i wreszcie o… umieraniu, bo tak też można go odczytać. Jeden z niewielu, na których płakałem, gdy nie minęło jeszcze pół godziny seansu. No i ten genialny soundtrack Angelo Badalamentiego, ze świetnym motywem przewodnim „Lauren’s Walking”.

4. „Delikatność” – podobnie jak „Amelia” ten film to, w moim osobistym rankingu, standard kina pozytywnego. I nawet w głównej roli Audrey Tatou. Film Davida i Stephanie Foenkinos to skromna, ale i przepiękna opowieść o wychodzeniu z żałoby i odkrywaniu na nowo uczucia miłości.

5. „WALL-E” – po tym filmie stwierdziłem, że dla ludzkości jest jednak jakaś nadzieja.

 Fidel

1. „180 stopni na południe” – Jeff Johnson wyrusza do dzikiej Patagonii w celu powtórzenia podróży Yvona Chouinarda (założyciel Patagonii) oraz Douga Tompkinsa (założyciel North Face’a). Celem jest Cerro Corcovado. W filmie nie chodzi o samo zdobycie szczytu, ale o podróż jako powietrze niezbędne do życia. Brak hipsterskiego nadęcia „Into the Wild”, niezwykła charyzma i pasja postaci oraz spokój, z jakim podchodzą do życia utwierdza w przekonaniu, że nawet w dzisiejszych czasach można żyć na opak, po swojemu. Aż chce się chwycić plecak i zacząć spełniać marzenia.

2. „Czekając na Joe” – Podczas schodzenia ze szczytu Siula Grande John Tompson ulega wypadkowi. Jego partner, pewny śmierci przyjaciela, odcina linę, która ich łączy i schodzi ze szczytu samotnie. Okazuje się jednak, że Tompson nadal żyje. Mimo szeregu złamań podejmuje próbę powrotu do bazy. Niezwykła i prawdziwa historia opowiadająca o tym, że złamane kości nie oznaczają złamanego człowieka. Hymn dla siły ludzkiej woli.

3. „The Wildest Dream” – Mount Everest oficjalnie po raz pierwszy raz zdobyto w roku 1953. W roku 1921 na górę wyruszyła pierwsza wyprawa z Georgem Mallorym w składzie. Mimo niepowodzenia, Brytyjczyk postanowił próbować dalej. Po kilku podejściach nadszedł rok 1924. Mallory wraz z partnerem zostali na stokach Everestu, lecz do dziś nie wiadomo, czy to nie oni jako pierwsi weszli na dach świata. Brytyjczyk obiecał ukochanej, że na szczycie zostawi jej zdjęcie. Jego zwłoki znaleziono w roku 1999, zdjęcia przy nich nie było. Mallory był człowiekiem niezwykłym. Wstrząsająca opowieść o pasji i dążeniu do pokonania niemożliwego.

4. „Cinema Paradiso” – Opowieść o niewielkim kinie, ludziach, którzy się w nim poznają, kochają, śmieją i płaczą zawsze utwierdza mnie w przekonaniu, że podjąłem w życiu całkiem niezłe decyzje. Film to niezwykła sztuka, a ludzie są najważniejsi – nieco banalne, proste, ale szalenie prawdziwe i motywujące do dalszego działania.

5. „Prosta historia” – Bo finałowe spojrzenie w pełne gwiazd niebo to kwintesencja tego, o czym mówiłem nieco wyżej – „ludzie są najważniejsi”, nic dodać nic ująć.

 

desjudi 

1. „To wspaniałe życie” – film Franka Capry to ideał pozytywnego kopa. O tym, że warto być dobrym, mimo rzucanych kłód pod nogi. O tym, że warto pomagać, warto życzliwie patrzeć na innych, nie poddawać się, tylko iść do przodu z wyprostowaną głową. Nikt wcześniej ani nikt później nie powiedział tylu niebanalnych słów o najbanalniejszych rzeczach. Arcydzieło bez dwóch zdań, które powinien obejrzeć każdy zamiast obowiązkowego seansu „Kevina” na gwiazdkę. Naprawdę, wyjdzie na zdrowie.

2. „Braveheart – Waleczne serce” – film, przy którym nawet najtwardsi faceci się rozklejają. William Wallace mści się za śmierć swojej kobiety i walczy o wolność swoją i swojej ojczyzny. Każde słowo wypowiedziane przez Gibsona, każdy gest, okrzyk, pchnięcie mieczem – motywacyjny kop wzywający do walki, który ładuje baterie na wiele miesięcy.

3. „Billy Elliott” – upór, nonkonformizm i pogoń za marzeniami – wbrew wszystkim i wszystkiemu. Jeden z najbardziej inspirujących filmów ostatnich kilkunastu lat.

4. „Pan Smith jedzie do Waszyngtonu” – kolejny film Capry, mistrza motywacji, tym razem jednak o ideologicznym marzycielu, który spotyka się z prozą życia, najczęściej w formie korupcji i bufonady w wyższych sferach politycznych. Jednak nie poddaje się, walczy i wytyka błędy swoim kolegom-kongresmenom. Piękny portret błędnego rycerza.

5. „Magnolia” – może nie tyle pozytywny kop, ale na pewno odpowiednia motywacja. Bądź dobry, słuchaj ludzi, nie ignoruj uczuć innych. Bo inaczej przegrasz, popadniesz w marazm, w wieczne zwątpienie, które będą rakiem na twej duszy. Cała prawda o tym, jak żyć. • Zakrza

  Control – film zmotywował mnie do myśli samobójczych.
  Milk – jak wyżej, mimo, że jestem w 100% hetero.
  Większość komedii i filmów polskich – tak samo, bo jeśli ludziom się to podoba, to nie pasuję do tego świata.
  Jesteś Bogiem…

 • rob

  a propos WALL-E czy tylko mi się główny bohater kojarzy z nr 5 z Krótkiego Spięcia aczkolwiek nr 5 był zdecydowanie bardziej wygadanym myślę że jakby robić listę najlepszych robotów to to byłby mój faworyt ;))a jak chodzi o pozytywny przekaz to chyba nic nie przebije dotyku anioła i autostrady do nieba no może jeszcze domek na prerii (wiem że to seriale) a filmów lessie wróć, o psie który śpiewał ;)pollyana mary popkins i surprise surprise dumbo ;)

 • Jokullus

  „Poradnik pozytywnego myślenia”, „Dym”, „Jabłka Adama”, „Przebudzenia” z Robertem De Niro…

 • Qba_23

  W moim przypadku będą to głównie filmy o tematyce sportowej, lub o herosach z różnych czasoprzestrzeni. Obrazy o bohaterach, którzy ciężko pracują by dostać się na szczyt, są z niego strącani i powracają na niego w chwale. Jednocześnie imponują siłą, fizjonomią i uporem. Przy tym wszystkim uczą się na błędach.

  1. Rocky-cała seria (choć wystarczy sama mega motywująca piosenka „Gonna Fly Now”)
  2. 300
  3. Undisputed-cz.2 i 3.
  4. Dragon Ball-serial animowany (broń Boże film z 2009 r.)
  5. Mroczny Rycerz powstaje

 • Marta Porwich

  „Jestem na tak” – film, który zachęca do spontaniczności, a przy tym obecność Jima Carreya zawsze jest gwarantem dobrego humoru :D

 • janisz

  „Nietykalni”, „Happy-go-lucky”, „Świat jest wielki, a zbawienie czai się za rogiem”, „Billy Elliot”, „Spaleni słońcem”

 • Mefisto

  Mam wrażenie, że wstęp nijak ma się do późniejszych list. Braveheart – film, w którym główny bohater kończy w niesamowitych męczarniach po zdradzie krajanów, wywołując potok łez? Unforgiven – film o zabijaniu? Leon? – ponownie, morderca na zlecenie głównym bohaterem i raczej niezbyt optymistyczne zakończenie… Zabrakło tylko Czasu Apokalipsy, Salo i Wściekłych psów i można iść się powiesić :P

  • Jokullus

   Skąd wiesz kogo co „pozytywnie nakręca” :D

  • Mefisto, „Każde słowo wypowiedziane przez Gibsona, każdy gest, okrzyk, pchnięcie mieczem – motywacyjny kop wzywający do walki, który ładuje baterie na wiele miesięcy.”
   Aż się człowiek unosi w fotelu. Nie czujesz tego? OK. Mnie to odpowiednio dobrze nakręca.

   • Mefisto

    Przemowy Gibsona ok – ale one mają może z 10 minut, a film 3 godziny i całościowo bynajmniej nie daje pozytywnego kopa :) Oczywiście, co kto lubi, ale jednak pewien dysonans pomiędzy wstępniakiem, a poszczególnymi wyborami jest odczuwalny. Zdziwiło mnie zresztą, że taka Amelia, czyli film, po którym autentycznie chce się kogoś przytulić i naprawiać świat, pojawia się tylko raz.

    • Rafał Donica

     Zdziwiło cię Mefi, że „Amelia” pojawiła się tylko raz? Ale jakby pojawiła się w piątce każdego z nas albo u większości, narzekałbyś, że zestawienie wyszło nudne i przewidywalne. Odnoszę wrażenie, że, tak jak w starym dowcipie, czepiałbyś sie nas czy mielibyśmy czapkę na głowie, czy chodzilibyśmy bez czapki ;)

     • Mefisto

      To odnieś to wrażenie gdzie indziej, pod właściwy adres :)

 • wujo444

  Straight Story wymiata, genialne w swej prostocie kino.

 • Andriej

  Mnie wszystkie filmu nastrajają negatywnie, jedne po prostu psują mi samopoczucie i odbierają nadzieję, inne naładowują mnie nienawiścią i/lub agresją. „Ludzkie dzieci” były chyba jedynym wyjątkiem.

 • Pyrovatis

  Ja od siebie bym dodał:

  – 1900 Człowiek Legenda – za pasję bohatera do grania na instrumencie oraz miłość do statku, którego nie
  chciał opuścić aż do samego końca.

  – Człowiek na linie – film o dążeniu do spełnienia marzenia, które nawet nie wiadomo czy będzie można
  spełnić. Wspaniały triumf człowieka w walce z samym sobą.

  – Randy Pausch Last Lecture: Achieving Your Childhood Dreams – wywiad, a
  raczej opowieść ś.p. Randyego Pauscha o tym jak spełniać swoje oraz
  innych marzenia z dzieciństwa. Bardzo inspirująca i poruszająca rzecz.

  – Sugar Man – dokument pokazujący, że są jeszcze całkowicie normalni
  muzycy, którzy mimo sławy (Rodriguez co prawda późno się o swojej
  dowiedział) pozostają przede wszystkim zwykłymi ludźmi.

  – Wyjście przez sklep z pamiątkami – po filmie aż chciałem złapać za
  spray (mimo, że nie mam zdolności plastycznych) i iść w miasto głosić
  „oświecające” hasła poprzez obrazy.

 • Zulombo

  Wspaniałe Życie, Rocky, Bez odwrotu

 • Mateusz Lyska

  Mnie Rocky jakoś nigdy nie mógł do siebie przekonać. Ale już współcześniejszy „Warrior” był przyjemnym seansem. Z innych pozytywnych filmów, to: „Blues Brothers”, „Iron Man”, „Mupppets”, „Struś Pędziwiatr” (serial)

 • JOE

  „Wayne Dyer – Ambition to Meaning – The Shift” – to nie jest do końca film fabularny, ale jak dla mnie jeden z najbardziej uspokajających duszę i motywujących filmów jakie widziałem. Mogę również polecić legendarny „Sekret”, „Waking life limited”, „What The Bleep – Do We Know”, „What The Bleep – Down The Rabbit Hole” – dwa ostatnie rozwalają pozytywnie umysł, poszerzają wyobraźnię i to co jest możliwe. Polecam. Z typowo fabularnych to „Forrest Gump”, „Rocky”, „300”, teraz nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

 • Patrycja

  Brakuję mi tu filmu pt. ,,Siła spokoju”

 • zdesperowany autostopowicz

  Do opisu w filmie AUTOSTOPOWICZ *


  Ale jednak wkurwiłeś mnie, bo idąc na poboczu i machając ręką prosząc o pomoc aby ktoś podwózł te kilka/kilkanaście kilometrów jest bezskuteczne, a zatrzymują się tylko obcokrajowcy bo POLACY TO GÓWNA.
  wkurzyłem sie
  kurwa

 • Mariusz Kowalski

  ogromny minus dla Dux’a za ocenę autosttopowiczów

 • Luta

  Polecam „siła spokoju”. Niesamowity film, ale nie każdy jest w stanie zrozumieć jego przesłanie. Wielu ludziom wydaje się „dziwaczny”, bo widocznie nie zaznajomili się zbyt dobrze z tematem medytacji. Liczy się „tu i teraz”, oczyść umysł, „wyrzuć śmieci z umysłu”, przestań zajmować głowę zbędnymi myślami. Każdy to potrafi – ponieważ, wbrew pozorom, człowiek jest ponad umysłem, ponad rozumem, jest w stanie go kontrolować, jednak wymaga to wiele pracy i poświęcenia. Film ukazuje spełnianie marzenia, kiedy niemożliwe staje się możliwe. Daje ogromnego kopa, motywację (przynajmniej w moim przypadku). W fabułę są być może wplecione wątki podchodzące pod fantastykę, lecz tylko po to, by podkreślić możliwości naszego umysłu. Jest to film sportowy – przez co długo nie mogłam przełamać się, żeby go obejrzeć, jednak kiedy to zrobiłam zrozumiałam, że tutaj chodzi o coś zupełnie innego – kontrolę umysłu, dążenie do celu, rozwijanie się. Niemożliwe nie istnieje. Wystarczy pytanie ” JAK BARDZO TEGO CHCĘ?”

 • Pingback: Te filmy warto obejrzeć | Apteczka małżeńska()

 • Sylwia Kempa

  Bardzo fajna lista filmów. Często jednak nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby obejrzeć cały film. Jeżeli spada wam ochota do działania i nagle w głowie pojawia się całe mnóstwo przeszkód i tysiąc powodów do „odpuszczenia sobie” – polecam zobaczenie krótkiego filmiku motywacyjnego. Listę filmów coachingowych możecie sprawdzić na stronie http://www.be-master.pl/top-5-filmikow-rozwojowo-coachingowych. Gorąco polecam ;)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Millerowie

Następny tekst

"How I Live Now" - pierwszy zwiastunOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE