Powrót do Pressłości - „Gwiezdna wędrówka” | FILM.ORG.PL

Powrót do PRESSŁOŚCI #19 – „Gwiezdna wędrówka”
Ewelina Świeca
28.02.2014


whq4

FILM, nr 34, 1988 rok

Jak wiadomo, USS Enterprise docierał tam, gdzie nie dotarł żaden człowiek, zatem nie dziwi, że „dotarł” również na ziemie polskie. Artykuł jest poświęcony – jak to nazwał autor – osobliwości w gatunku science fiction i w kinie naszych czasów. Popularność, sukces kasowy oraz zapowiedzi kolejnych części filmu i serii serialu (wiemy, że spełnione) są dowodem na znaczenie „Star Treka” w historii telewizji oraz kina.

W tekście znajdziemy historię kosmicznej sagi, zaczynając od popularnego serialu mającego swój początek w latach 60., poprzez produkcję kinową z samego końca lat 70. w reżyserii Roberta Wise’a, a kończąc na czwartej części „Star Treka” (premiera kinowa w 1986 rok).

IMG_1565b

Jeśli macie materiały, które idealnie nadają się do tego działu, podeślijcie dobrej jakości skany oraz komentarz na adres wspolpraca@film.org.pl.  • Hagan

    Świetne opracowanie, choć i tak za krótkie aby oddać fenomen Star Treka. Jak wiemy, 30 lat później marka nadal żyje i ma się dobrze. Jedna wpadka: na zdjęciu w prawym górnym rogu jest klingoński „Drapieżny Ptak”, a nie Enterprise.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Nebraska

Następny tekst

50 prawd objawionych przez EUROPA REPORTOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE