publicystyka filmowa

Powrót do PRESSŁOŚCI #10 – Film w(ww) Internecie

Autor: Ewelina
opublikowano

whq4


CINEMA, nr 10, 1999 rok

Artykuł z 1999 roku, w którym autor (niejednemu czytelnikowi pewnie znany…) dzieli się spostrzeżeniami dotyczącymi komputeryzacji oraz rozwoju Internetu, również w zakresie wiedzy i informacji filmowej. O premierach, filmowcach i wydarzeniach związanych z kinem zaczęliśmy dowiadywać się już nie tylko z prasy, radia, telewizji, ale w końcu też z Internetu. W poszukiwaniu wiadomości o zagranicznych produkcjach spragniony wiedzy kinoman początkowo przeczesywał obcojęzyczne witryny. Jednak o filmie oraz kinie coraz więcej i częściej pisze się w języku polskim, polski Internet „rozkwita”. Autor artykułu podaje kilka inspiracji-adresów o tematyce filmowej.

Od ukazania się artykułu minęło 15 lat, a opisywany w nim Internet i dostęp do niego są dzisiaj oczywistością, i niewyobrażalne co by było, gdyby zniknął… Chcąc obejrzeć nowość kinową, najpierw możemy o niej wszystko i jeszcze więcej przeczytać, we wszystkich możliwych językach. Możemy nawet na jej temat sami co nieco opublikować, wrzucić w wirtualny obieg. A co „najlepsze” – nowość kinową możemy obejrzeć przed jej premierą – nawet nie wychodząc z domu, a jedynie uruchamiając komputer, telefon itp. z dostępem do Internetu…

cinema_nr_10_1999

 
Jeśli macie materiały, które idealnie nadają się do tego działu, podeślijcie dobrej jakości skany oraz komentarz na adres wspolpraca@film.org.pl.

Ostatnio dodane