PLAKAT – X-Men: Przeszłość, która nadejdzie | FILM.ORG.PL

PLAKAT – X-Men: Przeszłość, która nadejdzie
Rafał Donica
08.04.2014


Jakiś czas temu w sieci ukazał się plakat promujący najnowszą odsłonę przygód słynnych mutantów i spotkał się z chłodnym przyjęciem. Moim skromnym zdaniem jest całkiem spoko, choć nie dorównuje oczywiście plakatom Drew Struzana, do których stylistyki nawiązuje. Razi trochę pstrokacizna kolorów, bo sam film – według tego co widać na trailerze – ma być dość mroczny. Razi bardzo, przynajmniej mnie, niefortunne umiejscowienie Xaviera na wózku, bo płomienie pod nim nasuwają dość prostackie, ale jednak, skojarzenie, że to wózek o napędzie odrzutowym. Na szczęście z odsieczą przybył plakat-teaser (poniżej) i zmiażdżył wszystko!

x-men 1

x-men 2

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Andriej

  Dlaczego Wolverine ma znowu metalowe pazury? Cholera, tfu… twórcy nawet na tyle się nie wysilają, bo wiedzą że marvelowe jedne owce tłumnie uderzą do film, a drugie napiszą cudowne „recenzje”

  • Andriej

   kurwa, *do kin i *jedne marvelowe owce

  • Demo2nd

   A film widziałeś? Raczej nie. Tak więc nie możesz powiedzieć czy wytłumaczą pazury z adamantium, czy też nie.

   • Andriej

    W poprzednich filmach nie tłumaczyli większych dziur…

  • F

   W filmie Logan cofa swoją świadomość do ciał sprzed kilkudziesięciu lat. Wystarczy, żeby nie pokazywał szponów na początku filmu. W przeciwnym wypadku faktycznie wygląda to na błąd.

   • Andriej

    Skoro Logan cofa świadomość, to czemu w trailerze młody X rozmawia ze starym twarzą w twarz? Od trzeciej części trylogii ta seria dopuszcza się coraz cięższych gwałtów na logice…

    • Darek Woysław

     Filmu nie widział, ale już wie że jest gwałt na logice. Może wiesz, jakie będą najbliższe numery lotka?

 • MP

  Co, do nagłej krwi, znaczy „bynajmniej mnie” ? Że recenzent jak najmniej uważa ;)? Powinno być „przynajmniej” – to z życzliwości. A plakat prawdziwie kozacki.

  • Rafał Donica

   Jizas, co ja mam z tym bynajmniej. Poprawione, dzięki ;)

 • Kozas

  Ja pieprzę, Patrick Stewart wygląda jakby siedział na nocniku, a te płomienie to po szczególnie pikantnym burrito


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Fota dnia - Winston & Schwarzenegger

Następny tekst

Kochanie, chyba cię zabiłemOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE