PLAKAT – Transformers: Wiek zagłady | FILM.ORG.PL

PLAKAT – Transformers: Wiek zagłady
Rafał Donica
01.04.2014


Michael Bay pozazdrościł chyba wyczucia klimatu Neillowi Blomkampowi i też postanowił zawiesić w powietrzu tylko jeden statek kosmitów. Efekt nie jest chyba do końca udany, bo plakat do czwartej odsłony „Transformerów” wygląda jak krzyżówka „Dystryktu 9” ze „Zdarzeniem”, a ascetyzm średnio pasuje do kina spod znaku Baya, wypchanego po brzegi efekciarstwem, żołnierzami, robotami, samochodami, kobietami i wybuchami. I choć całość nie wygląda jakoś źle, to zamiast skupić się na, jakby nie patrzeć, bardzo dobrej stronie wizualnej postera, zastanawiam się czego taki wielki kosmiczny krążownik chce od tego małego wiejskiego domku?

Poniższy plakat inauguruje na stronie FILM.ORG.PL nowy dział – „PLAKAT DNIA”. Będziemy tu prezentować i w kilku słowach komentować, nie tylko postery do najnowszych produkcji, sięgniemy też do historii kina, do plakatów nieoficjalnych, a że jest w czym „grzebać”, dział postaramy się aktualizować przynajmniej 3-4 razy w tygodniu.

Transformers 4

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


  • Jokullus

    Świetny pomysł!

  • Lizergamid

    Ach, jakież to amerykańskie (w tym przypadku czyt. słabe).


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Konkurs „Niezwykła historia Marvel Comics” – wyniki

Następny tekst

THE DROP - Tom Hardy i James Gandolfini w kryminale Lehane'aOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE