PLAKAT: Star Wars Episode VII | FILM.ORG.PL

PLAKAT: Star Wars Episode VII
Rafał Donica
28.04.2014


Jak można się było spodziewać, po oficjalnym ogłoszeniu, że powstanie Epizod VII Gwiezdnych wojen, w sieci jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się fanowskie plakaty do zapowiadanego na 2015 rok filmu. Spośród nich wybraliśmy kilka najlepiej wykonanych i najlepiej działających na wyobraźnię – zaplątał się nawet jeden plakat z nazwiskiem Neilla Blomkampa jako reżysera. Nie mogliśmy się też powstrzymać żeby nie pokazać wersji złośliwej/humorystycznej – Sokoła Millenium w kształcie głowy myszki Mickey ;).

Jeśli J.J. Abrams, odpowiedzialny za nową odsłonę Gwiezdnych wojen nie zdecyduje się na odejście od tradycji, na oficjalnym plakacie zobaczymy głównych bohaterów namalowanych ręką Drew Struzana, który jest autorem plakatów do poprzednich sześciu części. Ale znając twórcę „LOST”, niebojącego się tworzenia po swojemu (patrz „Star Trek”), możemy spodziewać się – i dobrze – czegoś zupełnie innego, nowego, świeżego.

A Wy, co / kogo chcielibyście zobaczyć na oficjalnym plakacie Epizodu VII? 

star wars episode VII 1

star wars episode VII 2

star wars episode VII 3

star wars episode VII 4

star wars episode VII 5

star wars episode VII 6

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • rar

  A ja bym chciał zobaczyć kolejny plakat namalowany przez Drew Struzana ;)

 • Sylwester Goliński

  To logo Disneya na plakacie z Boba Fettem, to jednak gruba przesada. Skoro na plakatach Marvela tego logo nie uświadczymy, to tutaj też bym się go nie spodziewał ;).

 • kubbu

  Tylko czy pójście w nowoczesność – czyli bardzo prawdopodobnie to co w innych blockbusterach, jeszcze inception horn w zwiastunie dajcie – będzie czymś świeżym, czy może bardziej świeże będą jednak plakaty Struzana?

 • rob

  to ostatnie zdjęcie super jeszcze imperator myszka miki i to będzie hicior ;D

 • Paskudne te fan arty, do większości można dokleić dowolny istniejący tytuł z cyklu SW i nikt nie zauważyłby różnicy, tak bardzo są nijakie i pozbawione treści.

  Drew Struzan musi wrócić, inaczej czeka nas typowa, photoshopowa papka.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Fota dnia - Leon Zawodowiec

Następny tekst

THE LEFTOVERS. Nowy serial HBO zapowiada się znakomicie!OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE