PLAKAT – Sin City: Damulka warta grzechu | FILM.ORG.PL

PLAKAT – Sin City: Damulka warta grzechu
Rafał Donica
25.04.2014


Plakaty-teasery sequela „Sin City”, podobnie jak prezentowany na łamach FILM.ORG.PL drugi trailer filmu, zamiast podgrzewać atmosferę oczekiwania na „Damulkę wartą grzechu”, raczej ją chłodzą. Na jednym z posterów króluje napisany dużą czcionką tytuł, na drugim zostaje zminimalizowany, a powierzchnię plakatu zajmuje lista nazwisk –  nie powiem, imponująca! Jedynym elementem graficznym poza napisami, są kobiece usta uszminkowane na czerwono, wypuszczające (chyba, strzelam) papierosowy dym. Bo jeśli to nie dym, to obstawiam pajęczynę Spider-Mana – z całym szacunkiem dla grafików, którym się wydaje, że narysowali dym.

Cóż, na razie dostaliśmy plakaty, bez których równie dobrze mogłoby się w ogóle obejść. Pozostaje czekać na postery z postaciami oraz oficjalny plakat „Sin City: Damulki wartej grzechu”

sin city damulka warta grzechu 1

sin city damulka warta grzechu 2

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Negatywny

  suabe w chooooy. Zasnąłem w połowie pierwszego plakatu i już nie pamiętam jak wyglądał…

 • wole skromną kampanie niż setki trailerów 3-4 minutowych zdradzających wszystko. W przypadku nowego Sin City jestem zaintrygowany właśnie ze względu na minimum materiałów.

  • Fidel

   Nie chodzi o ilość a o jakość. Skromna kampania byłaby jak najbardziej ok, gdyby trailery i grafiki stały na wysokim poziomie.

   • mi sie zwiastun podoba. No i całe szczęście krótki.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Zwiastun dokumentu Mike'a Myersa

Następny tekst

Powrót do PRESSŁOŚCI #35 - rozmowa z Romanem PolańskimOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE