PLAKAT – Sin City: Damulka warta grzechu | FILM.ORG.PL

PLAKAT – Sin City: Damulka warta grzechu
Rafał Donica
22.05.2014


Orły wylądowały, to znaczy pojawiły się wreszcie plakaty z głównymi bohaterami drugiej części hitu sprzed niemal dekady. No i – jak to mawiali w „King Sajz” Machulskiego – jest lepiej, niewiele lepiej, ale lepiej – w odniesieniu do publikowanych na łamach FILM.ORG.PL  plakatów-teaserów.

Moim numero uno jest poster z Marvem, choć nie wiem czy nie dlatego, że to moja ulubiona postać z universum Miasta grzechu. Szkoda, że w drugiej części nie będzie nosił na twarzy charakterystycznych białych plastrów, który to wizerunek po prostu ubóstwiam. Na widok Josha Brolina pozostaję (podobnie jak po ujrzeniu go w trailerach) wciąż obojętny, uważam, że to aktor, który powinien się trzymać drugiego planu, bo nie jest to typ, który potrafi pociągnąć dużą produkcję. Tym bardziej nie pasuje mi jego facjata do Sin City, że zastąpił on Clive’a Owena, który akurat bardzo mi w roli Dwighta leżał. Jessica Alba, podobnie jak na rysunkowym plakacie sprzed kilku tygodni, wygląda  wulgarnie (spójrzcie tylko na jej usta) i… tanio. Pozostałe postery – średnia krajowa.

Reasumując, kampania plakatowa „Damulki wartej grzechu” wstydu nie robi, ale też niczego nie urywa.  

damulka warta grzechu 1

damulka warta grzechu 2

damulka warta grzechu 3

damulka warta grzechu 4

damulka warta grzechu 5

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


  • jan maria peszek

    W komiksie Dwight przechodzi operację plastyczną kompletnie zmieniającą jego wygląd. Zatem zamiana Owena na Brolina jest jakoś uzasadniona i łatwiej się z nią pogodzić.

  • Andriej

    Jessica jest tancerką, więc czego oczekiwałeś? Serio stary, za dużo czasu spędziłeś w świecie Marvela ;))


Poprzedni tekst

Urwany Film #53 – Godzilla

Następny tekst

In J.J. We Trust!OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE