PLAKAT – Sin City: Damulka warta grzechu | FILM.ORG.PL

PLAKAT – Sin City: Damulka warta grzechu
Rafał Donica
07.05.2014


Kurczę, co się dzieje z tym sequelem „Sin City”? Trailery pozostawiają obojętnym, a plakaty spływają po kinomanach jak woda po kaczce. Po nijakich posterach-teaserach, na których widniała wyliczanka nazwisk i pajęcza sieć udająca papierosowy dym, przyszedł czas na plakaty rysunkowe. O ile jeszcze Marv wygląda jako tako, choć szału nie ma, tak postać kobieca pozująca na łóżku jest tak zmysłowa, że równie dobrze mogłaby reklamować podrzędny klub go-go w jakiejś wsi zabitej dechami. W zestawieniu z seksowną Jessicą „Nancy” Albą z pierwszej części… ehh, gdzie Rzym, gdzie Krym? Na plakacie „Sin City” była piękna, działająca na zmysły kobieta; na plakacie „Damulki wartej grzechu” znacznie skąpiej ubrana, natrętnie prężąca się dziewuszyna, pozostawiająca dla wyobraźni niewiele miejsca.

Wciąż mam nadzieję, że to tylko marketingowcy dają ciała zniechęcając mnie coraz bardziej do wizyty w kinie, a sam film – wszak za sterami Rodriguez i Miller do diaska – mile nas zaskoczy.

sin city 2 1

sin city 2 2

sin_city_a_dame_to_kill_for_ver2

A tak wyglądały plakaty do pierwszej części:

sc

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Robert

  Plakaty do obu części były beznadziejne, nie ma się nad czym rozwodzić

 • Robert

  Plakaty do obu części były beznadziejne, nie ma się nad czym rozwodzić

 • Negatywny

  ja tam nie wiem czy beznadziejne, za to wiem kiedy plakat zachęca do oglądania filmu i w tym przypadku nudniej i taniej chyba się nie dało.

 • Volont

  Plakaty do pierwszej cześć też syf. Kiepsko wklejone gęby…


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

PLAKAT - Interstellar

Następny tekst

Ten niezręczny momentOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE