PLAKAT – Paranoia | FILM.ORG.PL

PLAKAT – Paranoia
Rafał Donica
18.04.2014


Dziś nietypowy wpis, bo nie będzie plakatu najnowszego filmu z Hollywood, ani z żadnej wielkiej produkcji, czy to z Polski czy zza Oceanu. Otóż napisał do nas czytelnik FILM.ORG.PL Błażej Kujawa, którego fragment listu pozwolę sobie w tym miejscu przytoczyć: „Przesyłam wam plakat do mojego 19-minutowego filmu, nad którym pracowałem 2 lata, chcąc pozyskać wymarzoną obsadę i zrobić coś po prostu z miłości i pasji. Film zrealizowany za własne pieniądze z obsadą oraz ekipą, która nie wzięła ani złotówki za pracę przy tym projekcie. Jeśli Wam się spodoba plakat (autorstwa Zuzanny Dąbrowskiej) może zasłuży sobie na pokazanie go światu…” – podoba się, zasłużył, pokazujemy go zatem światu i życzymy sobie, aby polskie filmy kinowe miały plakaty właśnie na takim poziomie. Chętnie też obejrzelibyśmy film promowany poniższym posterem, bo zdecydowanie do tego zachęca.

paranoia

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


  • Jerzy

    Faktycznie – plakat wgniótł mnie w fotel …. -.-

  • Mefisto

    Plakat stylowy, ale do tytułu (notabane czemu nie polskiego?) właściwie się nie odnos, nie wywołuje paranoi, a raczej skojarzenia z kolejną reklamą perfum/kiecki/cokolwiek.

  • Za duży tytuł, zdjęcie aktorki przytłoczone typografią i przy okazji mówiące o filmie tyle, co nic. Ale i tak lepszy niż 99,99% oficjalnych polskich plakatów, choć poprzeczka wisi tak nisko, że zrobić coś lepszego można i z zamkniętymi oczami.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

FARGO - recenzja pilota serialu

Następny tekst

Jersey Boys - pierwszy zwiastun nowego filmu Clinta EastwoodaOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE