PLAKAT – Niesamowity Spider-Man 2 | FILM.ORG.PL

PLAKAT – Niesamowity Spider-Man 2
Rafał Donica
14.04.2014


Druga część nowej serii przygód Człowieka pająka ani mnie ziębi ani grzeje, podobnie zresztą jak pierwsza. Nie rozumiem, po co w ogóle zrobiono restart serii, skoro wymiana aktorów i reżysera nie podniosła ani jakości merytorycznej, ani technicznej. Tu wszystko wygląda niemal tak samo jak u Raimiego, no, może poza ładniejszymi buźkami w głównych rolach (sorry Tobey, Sorry Kirsten) – tu plus za wymianę. Pierwszą część „The Amazing Spider-Man” obejrzałem z kronikarskiego obowiązku i szybko o niej zapomniałem. A podobno, co zdradzały już zwiastuny, druga odsłona jest słabsza od jedynki. Ale i tak obejrzę, do czego zachęciły mnie skutecznie trzy bojowe plakaty. Polska premiera 25 kwietnia.

amazing spiderman 2 1

amazing spiderman 2 2

amazing spiderman 2 3

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • DrBakier

  Sony zorientowało się że konkurencja rozbudowuje swoje serie komiksowe x-men i avengers, podczas gdy już podczas trzeciego spidera były tarcia z Raimim oraz rosnące wymagania $ Tobeya i Dunst. Dlatego lepiej dla studia było zrobić reset, z nową ekipą żeby bez zawirowań, przy każdym kolejnym filmie z serii nie powtórzyły się takie problemy. I chyba się udało, franczyza kwitnie bo oprócz 3 i pewnie 4 pająka swoje filmy dostanie też venom i sinister six.

 • ASkan

  Są poniżej dna …

 • JJOK

  Dlaczego zresetowano serię?
  Ponieważ w kontrakcie na zakup praw do postaci Pająka jest klauzula, że jeśli studio w przeciągu kilku lat (bodajże 3) nie nakręci filmu z wykorzystaniem postaci Pająka – prawa do postaci wracają do Marvela.
  Czy te plakaty są dobre?
  Są słabe i wręcz zniechęcają do wizyty w kinie.

 • Dawid

  Nie pamiętam blockbustera, który miałby tak zniechęcające i po prostu brzydkie plakaty. Wyglądają gorzej niż niejeden fan made poster, który znaleźć można w sieci. Tragiczna perspektywa i jeszcze gorsza kolorystyka. Na temat wyglądu przeciwników Pająka, ze względu na sentyment do ich komiksowych wizerunków, łaskawie nie wypowiem się szerzej.

  • Andriej

   Tia, i co ci jeszcze nie leży? Pewnie to, że nowy Peter nie jest już takim aspołecznym dziwolagiem jak u Raimiego. Tutaj chyba jest pies pogrzebany – marvelowe nerdy bardziej identyfikowały się z Toby’m, patrzenie na kartoflany fejs Kirsten też pewnie mniej bolało, co? Zresztą jeśli wg ciebie Elektro powinien zachować swój oryginalny wygląd w filmie, zaslugujesz na izolację.

   • Dawid

    Czytanie ze zrozumieniem nie boli. Polecam jeszcze raz przeanalizować mój komentarz. Wiesz, takie umiejętności to poziom podstawówki. Przepraszam, że mam inne poczucie estetyki. Odpal jeszcze raz pierwszą cześć rebootu i spuść powietrze. Szkoda, że poziom komentarzy niebezpiecznie zbliża się do tego z Filmwebu. Miłego dnia życzę.

 • Andriej

  Widoczny w tutejszych komentarzach ból dupy to wystarczając powód, żeby wybrać się na ten film i go polubić – na pohybel Raimiemu, hobbitowi z przeceny i musze owocówce! Plakaty też fajne, boli mnie naprawdę to zalanie KMF-u fanboizmem, jakieś maniakalne uprzedzenia wypierają rzetelność, z której kiedyś ten serwis słynął. Dlaczego Donica marudzi przy każdej zajawce dot. tego filmu, podczas gdy X-men(o których jak do tej pory tylko jeden film był jako-tako udany) dosłownie polewany jest lukrem?

 • Przemysław Baran

  powinny powstać reeboty wszystkich nowych filmów ,albo powinny powstawać od razu w dwóch wersjach z różnymi aktorami ,skoro brak jest pomysłów na nowe ciekawe scenariusze

 • steppenwolf1982

  chyba już tradycyjnie kolejny artykuł z tej serii rozpoczyna się od słów „ani mnie ziębi ani grzeje” ;)

 • maaslo

  Zajebisty film, opłacało się czekać :D jak ktoś nie widział to można zobaczyć tutaj: spider-man2.end.pl


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

GIRLS. To nie jest kolejny "Seks w wielkim mieście"

Następny tekst

HoursOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE