PLAKAT – Na skraju jutra | FILM.ORG.PL

PLAKAT – Na skraju jutra
Rafał Donica
21.04.2014


Właśnie pojawił się nowy plakat do „Edge of  Tomorrow”, który dodatkowo powiększył mój apetyt na film w reżyserii Douga Limana, choć już po kapitalnych trailerach nie potrzeba mi było większej zachęty abym w czerwcu złożył wizytę w kinie. Ten film zdaje się składać z samych dobrych składników i jeśli tylko kucharz dobrze wyważy proporcje i niczego nie przypali, otrzymamy przepyszne filmowe danie. Jest tu wszak Tom Wciąż Gwarant Co Najmniej Dobrego Filmu Cruise, i jest urocza Emily Blunt, którą uwielbiam od czasu występu we „Władcy umysłów”. Zapowiada się widowiskowa batalistyka i niegłupia historia o tym, jak to pewien wojak przeżywa swój Dzień świstaka na polu bitwy.

Cruise wciśnięty w egzoszkielet wygląda świetnie, a ogromny miecz Emily Blunt, nasuwający skojarzenia z Final Fantasy, to prawdziwa wisienka na torcie. Doug Liman wyreżyserował w swojej karierze dwa przedniej jakości filmy akcji: „Tożsamość Bourne’a” oraz „Pana i Panią Smith”, nie boję się zatem ani o warstwę merytoryczną i emocjonalną jego najnowszej produkcji, ani o stronę wizualną, wszak strzelaniny w hicie z Pittem i Jolie były nakręcone z prawdziwym pazurem. Byle tylko w kinie nie okazało sie, że scen na polu bitwy będzie tyle, co kot napłakał, a bohaterowie przez 3/4 czasu będą wędrować po jakimś lesie w cywilnym ubraniu i przynudzać o zawirowaniach czasoprzestrzeni. Ma być wojna, jak zapowiadają trailery, ma być bojowo, jak obiecują plakaty! Ma być futurystyczna wersja  lądowania w Normandii! Jak na razie wszystkie elementy zapowiadają, że tak właśnie będzie. Jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się już za kilka tygodni.

edge of tomorrow 1  

edge_of_tomorrow_2

edge_of_tomorrow_3

edge_of_tomorrow_5

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • firo

  Hi-tech i taktyka mięsa armatniego wykluczają się wzajemnie. Nic nie mam natomiast do miecza – broń biała do walki w bliskiej odległości jest jak najbardziej z tego względu, że nie kończy jej się amunicja :) Jednak mogło to być coś poręczniejszego, żeby nie trzeba było się bardzo wysilać przy zadawaniu ciosu, bo to szybko wyczerpuje siły witalne.

  • Tomasz Kocot

   Po to egzoszkielet – żeby wzmocnić ciało i mięśnie. Wtedy można machać mieczem cały dzień.

  • Kelevra

   To nie miecz, to kawałek śmigła. Skąd wziąłeś taką bzdurną teorię na temat wykluczenia mięcha (piechoty) a hi-techu? Wszystko ku temu zmierza, od systemu HULC, poprzez polskiego TYTANa na TALOS kończąc. Nie baw się w erudycję słowną, jak nie masz wiedzy.

   • firo

    Wziąłem z tego, czego TY jesteś pozbawiony – (z) myślenia. I niestety rozczaruję Ciebie – wszystko ku temu nie zmierza, tylko sobie to ubzdurałeś z niemyślenia. Hi-tech i taktyka mięsa armatniego – żaden rozumny człowiek by nie wpadł na taką głupotę. A, że nie posiadasz wiedzy widać po tym co napisałeś/aś.

 • steppenwolf1982

  ciekawe czy film odniesie komercyjny sukces. choć dziś duże nazwisko w czołówce nie jest już żadnym gwarantem zysków, tom cruise jest bodaj ostatnim gwiazdorem lat 80/90′, którego filmy radzą sobie nienajgorzej w boxofficie

 • Andriej

  Więc podniecasz się tym, kręcąc nosem na Spider-Man’a? Nie to żeby poprzednie filmy tego pana były kiepskie, ale jak dla mnie słaby z nich gwarant jakości…


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Pociąg do Hollywood - Izabella Scorupco

Następny tekst

Tom Cruise biegnieOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE