PLAKAT – Godzilla (2014) | FILM.ORG.PL

PLAKAT – Godzilla (2014)
Rafał Donica
07.04.2014


Dziś prezentujemy dwa niezwykle oryginalne i bardzo pomysłowe plakaty do nowej „Godzilli”. Szkoda, że nie będą one (jak mniemam) oficjalnie promować zbliżającego się wielkimi krokami filmu.

godzilla 2014 1 

godzilla 2014 2

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Jokullus

  Ech, świetny pomysł na dział, ale będzie on źródłem nieustającego psioczenia na polskich dystrybutorów jak i na polskie kina.
  W Polsce jest wielki problem z plakatami. Bardzo często filmy są promowane najbanalniejszymi posterami, których jakość woła o pomstę do nieba. A nawet jeśli polski dystrybutor wybierze przyzwoity plakat, to potrafi go zniszczyć np. wypisując na nim wszystkie nominacje do Oscara jakie ten film uzyskał (ostatni przykład „Witaj w klubie”).
  Drugim problemem jest dostępność tych plakatów. Dla osób zbierających plakaty (np. dla mnie) zdobycie plakatu często jest kwestią zwykłego szczęścia i znajomości trybu działania kin, które oferują plakaty filmowe płatnie lub bezpłatnie. Do tego należy dodać jakie plakaty są jedynie dostępne: tylko te ‚główne’, nie ma dostępnych plakatów teaserowych (często genialnych!), plakatów drugiego sortu, czy bardziej pomysłowych posterów.
  Oczywiście – dla chcącego nic trudnego – można szukać i kupować plakaty za granicą, ale czy naprawdę to powinno być jedyne rozwiązanie sytuacji?

  • speiderman

   Raz udało mi się, ku mojemu zaskoczeniu, znaleźć plakat teaserowy Oz: Wielki i potężny. Racja, że ciężko na takie natrafić (i pewnie są w mniejszej ilości). A co do kupowania… Nie da się znaleźć niektórych na allegro? To tylko sugestia, nie wiem jak to tam wygląda.

   • Jokullus

    Niektóre są na allegro, ale niestety tylko niektóre, a i w temacie wysyłki można mieć parę zastrzeżeń/anegdot. A jak trafiłeś na teaserowy plakat „Oz: Wielki…”? Chętnie się dowiem jak takie ‚cuda’ wyglądają ;D

    • speiderman

     W bydgoskim Cinema City plakaty są odkładane w osobnym kartonie „do wzięcia”. W czwartki lub piątki wkładają tam nowe i raz podczas przeglądania trafiłem na ten plakat. Trochę mocno pognieciony, ale czemu nie wziąć takiego unikatu :)?

  • remikb7

   Jest jakiś sposób na „wyłudzenie” plakatów od kina ?:D

   • Jokullus

    „Wyłudzenie” to złe słowo, ale niektóre sieci, czy pojedyncze kina rozdają plakaty – czasami wystarczy podejść do kas i zapytać o plakat, a czasami trzeba się nieźle nagadać i natłumaczyć :P ale efekt ten sam – plakat ląduje w naszych rękach.
    Szkoda tylko, że te ‚najfajniejsze’ plakaty albo są niedostępne dla zwykłych śmiertelników, albo w ogóle nie trafiają na polski ‚rynek’…

 • Przemysław Baran

  mistrzunio plakaciki

 • Smagal

  Zapraszam na nowy serwis internetowy poświęcony filmom o Godzilli i innych potworach. http://www.godzilla-online.pl


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Fota dnia - Bruce Lee i Kareem Abdul-Jabbar

Następny tekst

Efekty specjalne w "Stalingradzie"OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE