PLAKAT – Dracula Untold | FILM.ORG.PL

PLAKAT – Dracula Untold
Rafał Donica
17.06.2014


Odwieczna walka między Frankensteinem a Draculą o tytuł postaci z największą ilości filmowych wersji na koncie, trwa. Nowa wersja „Frankensteina” (reż. Paul McGuigan) zagości w kinach w przyszłym roku, a na 2014 przewidziana jest premiera kolejnej wariacji na temat pod tytułem „Dracula Untold”, w reżyserii debiutanta Gary’ego Shore’a, z Luke’em Evansem („Hobbit”, „Szybcy i wściekli 6”, „Trzej muszkieterowie”) w roli niejakiego Vlada Tepesa. Dwa, całkiem klimatyczne postery promujące to wydarzenie, przedstawiają głównego bohatera w pelerynie z… nietoperzy i z mieczem w dłoni, co zwiastuje raczej film awanturniczo-przygodowy niż kino grozy podszyte dramatem. Stos trupów na drugim plakacie daje jednak nadzieje, że bliżej będzie „Dracula Untold” do krwawego prologu z filmu Francisa Forda Coppoli, niż kiczowatego „Van Helsinga”.

A tak na marginesie, czy tylko mnie poniższe postery kojarzą się z plakatami do „Batman Begins”? ;)

dracula untold 1

dracula untold 2

batman begins 1

batman begins 2

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • canismajoris

  Chwalić „I Frankenstein” i jednocześnie jeździć po „Van Helsingu”… Niezbadane są gusta ludzkie :D

  • Uszatek

   Może coś przeoczyłem, ale gdzie niby widzisz w tym tekście chwalenie „I Frankenstein”?

 • Vlad

  Eh pokażą w końcu ten trailer czy nie??? Już na Godzilli miał być a tu lipa.Wtedy kwestia czy warto czekać czy nie szybko by się rozwiązała:)

 • Artur Trzebny

  Ciekawe jaki będzie polski tytuł? „Dracula: Początek”, „Dracula: Narodziny”? A może lepiej nie będę spekulował i pozostawię pole do popisu naszym specom od tłumaczeń? W końcu nie raz sprawiali, że szczena mi opadała z wrażenia.

  • Vlad

   Pewnie będzie to coś typu „Transylwańskie podboje” albo „Dracula:Miecz przeznaczenia” hehehe

 • Artur Trzebny

  Trailer już jest. Na youtube: „Dracula Untold” Erster Trailer #1 mit Luke Evans”. Wygląda nieźle, ale trzeba poczekać do premiery i wtedy oceniać. Obejrzyjcie.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Paddington The Murder Bear

Następny tekst

Niezniszczalni 3 - pełna zapowiedźOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE