Plakat do MIASTA 44 | FILM.ORG.PL

Plakat do MIASTA 44
Rafał Oświeciński
23.07.2014


Nie taki plakat straszny, jak można było się spodziewać, ale znowu nie taki cud, aby nad nim z zachwytem cmoknąć.

Jeden rzut oka i wiadomo o co chodzi, z jakim filmem mamy do czynienia.

Tylko ten tagline – „Miłość w czasach apokalipsy”. Patos z tandetą.

Wkrótce premiera na Stadionie Narodowym.

10351971_552163478245580_8902134140248020780_n

Fajnie, że do plakatu wykorzystano jedno z ikonicznych zdjęć z autentycznego Powstania.

Fajnie, że plakat „cytuje” jedno z ikonicznych zdjęć z autentycznego Powstania.

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • macior

  Może tagline coś sugeruje. Zobaczymy szarżę niemieckiej kolumny pancernej, której towarzyszy Cwał Walkirii, młodych powstańców surfujących po Wiśle i w końcu historię młodego wojskowego, który musi odnaleźć i zlikwidować zbuntowanego oficera Armii Krajowej który ukrywa się pod Grójcem. A plakat moim zdaniem ssie, samo „cytowane” zdjęcie by wystarczyło.

  • Macc

   Mając w pamięci Tajemnicę Westerplatte zaczynam się bać. Niemieckie panzery zagrają pewnie T-34, zniszczone miasto ograniczą do kilku ulic ( jak w Bitwie Warszawskiej lub Kamienie na Szaniec), a w tle na dobitkę Lana del Rey. Na kina poszczuję się szkoły, gimnazja i licea – dla nabicia frekwencji. Zamiast iść w kierunku danym przez Obławę, to polscy reżyserzy chcą bawić się w „epickie” kino wojenne. Swoją drogą – dlaczego Jan Komasa znalazł pieniądze na swoje Miasto’44, kiedy Tomasz Bagiński dla swojego Hardkoru’44 już nie?

   • Kaczor

    W Szeregowcu Ryanie, Tygysy zagrały również T-34 i co z tego ;)

   • kodo

    Bo Bagiński chciał zrobić wysokobudżetowy, polski, rozrywkowy film wojenny w klimatach science-fiction, a Komasa wpadł na pomysł nakręcenia kolejnego artystycznego bełkotu, nad którym mogli by się zachwycać krytycy, a z którego nic nie wynika :)))

    • Kazik

     To nie tak. Żeby to był artystyczny bełkot, to jeszcze pół biedy. Więcej, Bagiński nie dostał kasy na „Hardkor 44” ponieważ chciał zaproponować właśnie coś nowego, pewien wizualny artyzm. Film artystyczny naprawdę nie musi kojarzyć się z Bergmanowskim przynudzaniem. Tymczasem to co zaproponował Komasa, wygląda na po prostu na komercyjne gówno, mające przypodobać się niemal wyłącznie nastoletniej publiczności, wolne od jakiekolwiek oryginalności względem zarówno formy jak i treści.
     Film Komasy wydaje mi się nie mieć absolutnie nic wspólnego z jakimkolwiek artyzmem.

     • Kazik

      A plakat istotnie… potworny wręcz.

   • belus

    Ręce mi opadają jak czytam krytykę na takim poziomie. Jak można oceniać film z góry? Film którego sie nie widziało? Poczytaj trochę jakie czołgi zostały wykorzystane w tym filmie, i następnym razem zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz.

    • Macc

     Fakt – https://www.youtube.com/watch?v=3aCdu-D4TL4 – będzie Pantera jak prawdziwa. Mea culpa. Jednak nadal jestem pełen obaw co do reszty. Jana Komasę znam jedynie z Sali Samobójców, która mi się nie podobała. Patrząc na najnowsze polskie filmy wojenne, wolę podejść do Miasta’44 z dużą dawką rezerwy, aby się nie rozczarować. Choć nie obraziłbym się, gdyby film zaskoczył i zmusił mnie do odszczekania mojego „sceptycyzmu”.

   • Nox

    Szkoły?W sierpniu?!

    • Kaczor

     Premiera 19 września…

     • Nox

      A, no to rzeczywiście szkoły zostaną zagnane.

 • Kaczor

  Przy okazji pojawił się teledysk promujący film:

 • Nox

  Nie ma to jak latające głowy (w tym przypadku – popiersia). Męskiemu bohaterowi eksplodowało serce od tej „miłości w czasach apokalipsy” (sloganowy koszmar).


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Sabotaż

Następny tekst

Pięćdziesiąt twarzy Greya - pierwszy zwiastunOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE