Pierwsze plakaty do EXODUS Ridleya Scotta | FILM.ORG.PL

Pierwsze plakaty do EXODUS Ridleya Scotta
Rafał Oświeciński
08.07.2014


Najnowszy film Ridleya Scotta, mocno oczekiwany „Exodus”, dostał w marcu podtytuł, czyli „Gods and Kings”, a dzisiaj zaprezentowano publicznie pierwsze oficjalne plakaty tej superprodukcji.

Plakaty no cóż, charakterystyczne (złoto, czerń, biel), ale raczej nie wzbudzą zbyt wielu emocji. Na pierwszym planie dwaj główni aktorzy – Christian Bale w roli Mojżesza oraz Joel Edgerton w roli Ramzesa. Obaj dzierżą w dłoniach miecze, obaj ponuro patrzą w dal. Jeden gra Hebrajczyka, drugi Egipcjanina, co widać na pierwszy rzut oka. Gdyby sugerować się tylko tym, co Scott pokazuje, to „Exodus” będzie takim „Królestwem niebieskim”, ale dziejącym się nie tysiąc a trzy tysiące lat temu – wojna, panie, wojna przede wszystkim. Sam Bale jest wyraźnie typowym Balem nie Mojżeszem zgodnym z pewnym ogólny wyobrażeniem tej postaci (czyli brodaty, starszy jegomość). Współczesny fryz, modna bródka – Izraelita z XIII wieku p.n.e. jak się patrzy.

Na cały projekt patrzę dość wstrzemięźliwie, bo jednak Scott nie budzi już takiego zaufania jak kiedyś. Kompleks „Prometeusza”? Być może… Niemniej pewni możemy być perfekcyjnej formy (zdjęcia Dariusza Wolskiego!) i scenariusza ambitnie traktującego klasyczny temat (Steve Zaillian pisze dobrze). No i ta boska obsada, w tym roku lepszej nie będzie – oprócz Bale’a i Edgertona, pojawi się Aaron „yo bitch” Paul, Sigourney Weaver, Ben Kingsley i John Turturro.

Czekać wypada.

Zwiastun pewnie na dniach.

exodus

ex

edgerton

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Chomo

  Słabe. A Bale to rzeczywiście beka nie z tej ziemi.

  • Cassel

   Orlando Bloom byłby o wiele lepszy!

 • Piotr Kocięcki

  Czy Scott zapomniał, jak się charakteryzuje głównego bohatera w widowisku historycznym? Najpierw Crowe w Robin Hoodzie, teraz Bale. Rozumiem, że chce odejść od wizerunku starca, ale minimum dbałości o szczegóły by nie zaszkodziło…

 • zombie

  Akurat co do tej brudki, to są zdjęcia gdzie jest ona o wiele większa – pewnie będzie rosła z czasem:D Ja tu wyczuwam takiego duchowego spadkobierce „Królestwa Niebieskiego” (oby tylko Exodusa tak masakrycznie nie pocięto w wersji kinowej) zmieszanego z „Gladiatorem” – czyli ogólnie ok. Bale coś wspominał, że film może być kontrowersyjny, co też może być plusem, albo minusem. Się zobaczy.

 • F

  Na pierwszym plakacie Bale wygląda jakby jego głowę doklejono z postera do innego filmu.

 • Patryk Głażewski

  Nie wiem, złoto jakoś kłóci mi się z szarością.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Mel Gibson i starszy pan z wąsem ;)

Następny tekst

Jest i pierwszy zwiastun EXODUS: GODS AND KINGSOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE