FURY – pierwszy plakat. Z Pittem. (AKTUALIZACJA: jest zwiastun!) | FILM.ORG.PL

FURY – pierwszy plakat. Z Pittem. (AKTUALIZACJA: jest zwiastun!)
Rafał Oświeciński
25.06.2014


1231428 - FURY

„Fury” Davida Ayera to zdecydowanie jeden z najciekawiej zapowiadających się filmów tego roku, a dla miłośników rasowego kina wojennego – seans obowiązkowy. Hollywood w ostatnich latach nie rozpieszcza nas za mocno klasyczną batalistyką – o ile historia w tle (szczególnie ta sprzed 60 już lat) jest do czasu do czasu obecna, choćby w tegorocznych „Obrońcach skarbów” (a fuj!), tak obrazy podobne do „Szeregowca Ryana” czy „Plutonu” to kinowe rarytasy. W tym roku pojawił się bardzo przyzwoity „Ocalony”, który znakomicie przywołał wojennego ducha, ale to bardzo współczesna, zaawansowana technologicznie walka, choć psychicznie zawsze tak samo wykańczająca.

O wykończeniu wojną chce opowiedzieć Ayer. To bardzo przyzwoity reżyser, który do tej pory zajmował się XXI wiekiem – i to jak! „Harsh Times”, „End of Watch”, „Królowie ulicy” to zdecydowanie czołówka ambitnych sensacji tego wieku. Akcja jego najnowszego filmu przypada na ostatni okres II Wojny Światowej, już po desancie na plażę Omaha i w trakcie zwycięskiego najazdu na nazistowskie Niemcy. Brad Pitt – jako Wardaddy – dowodzi grupą 5 pancernych. Bez psa. Obok Pitta – Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Pena, Jon Bernthal i Jason Isaacs.

Pojawił się już pierwszy materiał produkcyjny (tutaj), dzisiaj możemy zobaczyć pierwszy plakat. Świetny. Tego typu estetyka jest zawsze efektowna, trochę pod prąd standardowym rozwiązaniom.

fury-poster-brad-pitt

 

Jest i zwiastun:

 

Ojjj, bardzo udany. Cieszę się, że całość ma poważny ton. Fabularnie „Fury” przypomina skrzyżowanie „Szeregowca Ryana” z „Plutonem” – nieopierzony żołnierz wchodzi na front i… pierwsze naciśnięcie spustu może boleć.

Co jeszcze widzimy? Kapitalne sceny batalistyczne, w tym czołg vs czołg. Ciary przechodzą po plecach.

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Maciej Niedźwiedzki

  Oby to się udało, oby nikt tego nie spartolił.

 • Rafał Donica

  Kozacki fryz Pitta ;)

 • Paweł
 • SoKoMoK

  Trailer OK, byleby tylko Shia nie zgrywał kozaka jak w Transformers lub Indiana Jones.

  • Rafał Donica

   A co, „masz z tym jakiś problem?” ;)

   • SoKoMoK

    Po prostu to było denerwujące te jego gadki do Megan Fox, próby podrywu, wykłócanie się z ojcem o samochód itp. A w IJ4 – nieuprzejmy, czasem wręcz chamski stosunek do profesora Jonesa, nawet jeśli nie wiedział że to jego ojciec to starszej osobie należał się szacunek.

    • Rafał Donica

     Nie pytałem, czy Ty masz z tym jakiś problem, tylko zacytowałem… Shię z „Indiana Jones 4” właśnie, gdzie do znudzenia zadawał to pytanie ;). Ale dzięki za wyjaśnienie ;)

 • SilverAG

  Mój komentarz się nie spodobał widzę :-)

 • Sun Ozon Sonnencreme

  To nie „Fury” tylko „Mysterey”. Mysterey pancerni.

 • Kelevra

  Hm, Pitt wygląda jak B.J. Blazkowicz.

 • Gwiazda Piołun

  Pójdę na to choćby dla tego, że widoczny w scenie pojedynku pancernego Tygrys to oryginalny, jedyny jeżdżący na świecie PzKpfw VI Tiger, numer 131, wypożyczony na potrzeby filmu z Bovington Tank Museum.

 • Patryk Głażewski

  Wyczuwam patos, ale będzie na co popatrzeć. Jak zwykle :).


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

FOTA: Eli Wallach 1915-2014

Następny tekst

Shane Black zrestartuje "Predatora"!OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE