Oczopląs | FILM.ORG.PL

Oczopląs
Rafał Oświeciński
09.07.2012


Jeśli wuxia to dla was za mało, jeśli po Kill Billu czuliście się niedopieszczeni walecznym orientem, jeśli Grindhouse was niedostatecznie podniecił i uważacie, że Lucy Liu jest za mało na ekranie – „Człowiek z żelaznymi pięściami” jest dla was.

Dodajmy do tego muzykę Wu-Tang Clan i obecność lidera ekipy, RZA, na stołku reżyserskim. RZA odpowiada ponadto za scenariusz, który popełnił wraz z Eli Rothem („Hostel”) i objął ponadto jedną z głównych ról w tym przedziwnym stylistycznym i gatunkowym miszmaszu, który stworzono najprawdopodobniej długo latając w odpowiednich stanach świadomości.

Co w tym całym postmodernistycznym rozgardiaszu robi Russel Crowe, chyba tylko on raczy wiedzieć. Zerknijcie na zwiastun i oczekujcie na oczopląs. Wygląda, brzmi i zapowiada się na największą efekciarską kaszanę roku,  bardzo daleką od tzw. zajebistości, ale być może się mylę. Kto wie? 

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


  • W pierwszej kolejności przyszło mi na myśl „Sukiyaki Western Django”. Dla mnie raczej nuda. Kolejna próba uszlachetnienia kina klasy B. przez podejście do tematu z dystansem i ironią („Mistrza latającej gilotyny” i tak nie przebiją). Oczywiście każdą krytykę będzie można zbyć słowem-łomem: przecież taka jest KONWENCJA, przecież chodziło o STYLISTYKĘ kina klasy B., toż to jest zabawa KLISZAMI i konwencjami. Tylko co z tego? Co za dużo to niezdrowo. Tarantino pokazał, że można bawić się w ten sposób i osiągać świetne efekty („Pulp Fiction”), ale to nie znaczy, że trzeba tak dzisiaj kręcić filmy.

  • Okrjo

    miejscowka w knajpie ta sama co w Kill Bill :)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Horror bycia z Obcym

Następny tekst

SzeptyOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE