Niesamowity Spider-Man 2 – nowy trailer | FILM.ORG.PL

Niesamowity Spider-Man 2 – nowy trailer
Rafał Donica
28.02.2014


Wciąż zadaję sobie pytanie, jaki był sens restartowania serii o Spider-Manie, skoro od premiery ostatniej części trylogii Sama Raimiego do premiery „The Amazing Spider-Man” upłynęło zaledwie pięć lat. Nie wyrosło w tym czasie nowe pokolenie widzów, którym trzeba by od nowa zdefiniować postać Człowieka-pająka, nie wyrosło też w tym czasie nowe pokolenie aktorów. W dziedzinie efektów specjalnych także nie dokonała się żadna rewolucja, no, może poza 3D, w którym obecnie trzeba kręcić niemal każdą superprodukcję. Trylogia Raimiego, co by nie mówić o średnio udanej części trzeciej, z wielkim sukcesem wprowadziła Pająka na ekrany kin i powiedziała o tej postaci większość z tego, co można było o tej postaci powiedzieć, a środkowa jej część, pomimo zrebootowania serii, wciąż pozostaje najlepszym filmem o przygodach Petera Parkera. „The Amazing Spider-Man” Marca Webba, w świetle powyższych faktów zdaje się być więc filmem zbędnym, gdyż poza nowymi twarzami w obsadzie nie zaproponował widzom niczego nowego, a pod względem designu samego Pająka i tego jak śmiga na sieci między wieżowcami, wyglądał niemal jak klon filmów Raimiego. Teraz nadchodzi „The Amazing Spider-Man 2”, którego najnowszy trailer nie pozostawia złudzeń; w kółko to samo i tak samo, tylko, jak to w sequelu, więcej. Reżyser nie ma pomysłu na nowe szaty dla serii o Człowieku-pająku, dlatego trailer drugiej części „The Amazing Spider-Man” spod ręki Marca Webba można spokojnie pomylić z ręką Sama Raimiego. W dodatku Webb już na etapie części drugiej powiela błąd twórcy „Martwego zła”, wrzucając do jednego filmu aż trzech villainów, z czego Electro zapowiada się na najgorszego z dotychczasowych przeciwników Pająka – czyżby webbowy odpowiednik nieudanego Venoma? Jedyne, co przykuło moją uwagę w trailerze, to krótkie migawki z mechem / robotem, który, mam nadzieję, przy użyciu karabinów zasieje na ekranie konkretne zniszczenie.

Amazing spider-man 2

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • marcin

  Zgadzam się. Druga część od Raimiego, to według mnie jedna z najlepszych ekranizacji komiksu w ogóle. A pierwszy film Webba tylko powielił większość pomysłów z pierwszego filmu Raimiego. Wątek ojca Pettera wsadzono chyba tylko, żeby jakoś odróżnić się od poprzednich filmów.

  • Andriej

   Sam na to wpadłeś? bo zbyt dużo ludzi na YT i nie tylko powtarza w kółko to samo…

   • marcin

    To już nie można mieć zdania podobnego do innych? Skoro dużo ludzi to powtarza to oznacza, że tym bardziej coś w tym jest.

 • Piotr Kocięcki

  A ja się nie zgadzam! Spider-Man Raimiego był w mojej ocenie nieznośną, jaskrawą papką powstały zanim jeszcze technologicznie Hollywood było na to gotowe z tragicznie obsadzonym Peterem Parkerem. Fakt, że część druga nadrabiała dobrym czarnym charakterem nie zmienia ogólnej mizernej wymowy całości.
  Wersja Webba to niespełniona obietnica. Dużo lepsza obsada, lepsze efekty i przede wszystkim intryga, która ma potencjał być czymś ciekawym. Niestety pewnie nie będzie :( Zwiastun ani ziębi ani grzeje, ale według mnie wszystko będzie lepsze od filmów Raimiego.

  • Ja też popadam w czarnowidztwo, ale mam tak w ogóle z ekranizacjami komiksów :) Pająk nigdy ni był dobry i najnowszy też nie będzie. Webb się po prostu marnuje.

   • Andriej

    Batman i Spidey to jedyne postacie komiksowe, do których z dzieciństwa pozostał mi jakiś sentyment(na pozostałe reaguję alergicznie). Nolanowi ten sentyment już udało się zabić(dzięki TDKR), a Raimiemu już prawie – to film Webba uratował sytuację. Jeśli jednak teraz spieprzy, cóż…

  • Andriej

   100% popieram!

 • Andriej

  Ja natomiast lubiłem i lubię Spider Mana od Webba(przynajmniej w porównaniu do innych komiksowych filmów), głównie za brak Tobiego i „muchy owocówki” Kirsten Dunst. Obecności tych dwojga nie rekompensuje nic, nawet niezła walka z Dr Octopusem. W ogóle ludzie strasznie przeceniają jakość drugiego Spider-Man’a, uważany jest przez fanboyów za dobry, bo nie jest aż tak gówniany jak dwa pozostałe.
  Mam szczerą nadzieję, że sequel remake’a nie okaże się niestrawnym gniotem, bo kolejnego kapitana ‚Murrica i tym podobnych nie mam zamiaru tknąć

 • kaktus999

  Ja też się nie zgadzam z wieloma rzeczami , ale w szczególności z tym „W dodatku Webb już na etapie części drugiej powiela błąd twórcy „Martwego zła”, wrzucając do jednego filmu aż trzech villainów, z czego
  Electro zapowiada się na najgorszego z dotychczasowych przeciwników Pająka – czyżby webbowy odpowiednik nieudanego Venoma?”

  Serio? Skąd niby te wnioski, że Webb powiela błąd Raimiego? Przecież problemem jego 3 części nie był fakt, umieszczenia tam 3 villainów, tylko to, że chciał z każdego zrobić tego głównego i najważniejszego. U Webba ewidentnie widać, że głównym przeciwnikiem będzie Electro a reszta to dodatki. Przecież taka koncepcja już się w kinie sprawdzała, chociażby u Nolana, Batman Begins przeciwnicy: Ra’s Al Ghul i jego liga cieni, Strach na Wróble, Carmine Falcone; a później TDK: Strach na Wróble (jako nawiązanie do BB), Joker, Two-Face; To nie jest tak, że ktoś powie: „oooooo wprowadzają 3 czarne charaktery, wyjdzie kupa jak Spider-man 3”. Przecież to kwestia rozpisania scenariusza. I druga sprawa, jak dla mnie Elektro zapowiada się o wiele lepiej niż średni Venom.

 • bobzielarz

  Ze zwiastunu dowiedziałem się tylko tyle, że jakość CGI w Spider-Manie nie zmieniła się od 2002. Amen. Będzie kał.

 • krotoz

  Zajebisty film, opłacało się czekać :) jak ktoś nie widział to można zobaczyć tutaj: spider-man2.end.pl


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

#150 - George Clooney

Następny tekst

NebraskaOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE