Nicole Kidman jako Grace Kelly | FILM.ORG.PL

Nicole Kidman jako Grace Kelly








Grzegorz Fortuna
20.09.2013


W sieci pojawił się pierwszy teaser do „Grace of Monaco”, filmu opowiadającego historię Grace Kelly, jednej z najsłynniejszych aktorek hollywoodzkich lat pięćdziesiątych. W 1956 roku Kelly postanowiła porzucić karierę aktorską i wyjść za za mąż za Reiniera III, ówczesnego księcia Monako, w którego wcieli się Tim Roth. Tłem politycznym filmu ma być spór Reiniera III z prezydentem Francji.

Jako że zwiastun jest krótki i w zasadzie niewiele pokazuje, ciężko w tej chwili wyrokować, czy będzie to dobre kino, czy przeciętny biopic żerujący na sławie osoby, o której opowiada. Tym bardziej, że za kamerą stoi Olivier Dahan, który kilka lat temu nakręcił film o Edith Piaf, a poza tym nie ma na koncie żadnego ważnego tytułu. Patrząc na zdjęcia z filmu nie mogę pozbyć się jednak wrażenia, że Nicole Kidman do roli Grace Kelly kompletnie nie pasuje. Niby obie są posągowymi pięknościami o klasycznej hollywoodzkiej urodzie, ale Kidman wydaje się do tej roli w pewnym sensie zbyt zimna i zdystansowana.

 

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz Fortuna











Przeczytaj jeszcze



Poprzedni tekst

Quentin Tarantino recenzuje

Następny tekst

Moja ulica



OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE