Nicole Kidman jako Grace Kelly | FILM.ORG.PL

Nicole Kidman jako Grace Kelly
Grzegorz Fortuna
20.09.2013


W sieci pojawił się pierwszy teaser do „Grace of Monaco”, filmu opowiadającego historię Grace Kelly, jednej z najsłynniejszych aktorek hollywoodzkich lat pięćdziesiątych. W 1956 roku Kelly postanowiła porzucić karierę aktorską i wyjść za za mąż za Reiniera III, ówczesnego księcia Monako, w którego wcieli się Tim Roth. Tłem politycznym filmu ma być spór Reiniera III z prezydentem Francji.

Jako że zwiastun jest krótki i w zasadzie niewiele pokazuje, ciężko w tej chwili wyrokować, czy będzie to dobre kino, czy przeciętny biopic żerujący na sławie osoby, o której opowiada. Tym bardziej, że za kamerą stoi Olivier Dahan, który kilka lat temu nakręcił film o Edith Piaf, a poza tym nie ma na koncie żadnego ważnego tytułu. Patrząc na zdjęcia z filmu nie mogę pozbyć się jednak wrażenia, że Nicole Kidman do roli Grace Kelly kompletnie nie pasuje. Niby obie są posągowymi pięknościami o klasycznej hollywoodzkiej urodzie, ale Kidman wydaje się do tej roli w pewnym sensie zbyt zimna i zdystansowana.

 

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna - ostatnie teksty: (zobacz wszystkie)
Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Quentin Tarantino recenzuje

Następny tekst

Moja ulicaOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE