Najnowszy trailer "Transformers: Dark of the Moon" | FILM.ORG.PL

Najnowszy trailer "Transformers: Dark of the Moon"

Artykuły o filmach, publicystyka filmowa / 30/04/2011
Rafał Oświeciński
30.04.2011


Trailer zapowiadanego na 1 lipca 2011 ?Transformers: Dark of the Moon? w największym skrócie, miażdży jądra. Genialne efekty wizualne, zatrzęsienie spektakularnych scen, gros niesamowitych maszyn, i jak zwykle bombastyczne udźwiękowienie. Największe wrażenie robi demolowany wieżowiec ? po prostu wielkie WOW! W trailerze widzimy niemal wszystkich aktorów, którzy pojawili się w poprzednich częściach. Brakuje Megan Fox, która za bardzo fikała do Producentów i Baya i się doigrała. Zastąpiła ją Dżoano-Krupo-podobna, debiutująca aktoreczka Rosie Huntington-Whiteley. We fragmentach nie widać, jakoby miała kontynuować oziębłą, kreowaną na mega(n)seksowną i niedostępną postać graną przez Megan Fox. W ogóle Rosie Huntington-Whiteley jest w trailerze jakaś nijaka taka, przysłonięta akcją, innymi aktorami i własnymi, niepokojąco dużymi ustami, pozostając w ich cieniu.

Co przyniesie premiera ?Dark of the Moon?? Trailer zapowiada totalną destrukcję, strona wizualna gwarantuje opad szczęki, ale? no właśnie, przecież to samo zapowiadał trailer ?Transformers: Revenge of the Fallen?. Jaki był sam film, wszyscy wiemy ? trudno było dotrwać do końca seansu, walki transformerów nudziły i nie wyzwalały żadnych emocji, a finałowa naparzanka bez ładu i składu połączona z bieganiem po pustyni, wołała o pomstę do nieba i zwrot kasy do bileterki. Z drugiej jednak strony optymistycznie patrzę w przyszłość, bo raczej niemożliwe jest zrobienie czegoś gorszego od ?Transfomers 2?, więc istnieje mała szansa, że Michael Bay wyciągnął z nieudanej ?dwójki? konstruktywne wnioski i tym razem konstrukcja filmu będzie spójna, a sceny akcji będą miały sens i logikę, no i będą wypełnione emocjami (choćby takimi jak w jedynce), a nie przypadkowymi eksplozjami. W wielkim skrócie ? trzymam kciuki, aby ?Dark of the Moon? nie okazał się tak głupi, nudny i beznadziejny jak ?Revenge of the Fallen”, żeby miał kilka scen akcji wartych zapamiętania (jak np. rozpierducha na autostradzie z jedynki) czego sobie i wam życzę.
Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • desjudi

  To nie może być dobre.
  To będzie po prostu niemoralne, po raz kolejny zresztą ;)

 • Anonymous

  nie wiem dux co ci miażdży jądra, ale ja tam widzę napierdalankę bez składu i ładu, czyli typowego Baya.

  no i jeszcze ta plastikowa lala "jestem bardziej sztuczna niż moja poprzedniczka".

 • Anonymous

  Bay lekcji nie odrobił o czym świadczy zastąpienie Fox tą panią z przerośniętymi wargami, które idealnie obrazują charakter nie tylko tej części ale całej trylogii… Bo nie chodzi tu o spójność czy logikę scen tylko oto by było szybko, mocno i głośno. Target filmu jest jasny, drogie dzieci jeśli chcecie dużo akcji i efektów to zapraszamy… logiki tu nie będzie, bo się to nie opłaca.
  Pozdro. dla całego KMF

 • Anonymous

  Może postać grana przez Megan okazała się robotem który uległ zniszczeniu i Sam (Shia) znalazł pocieszenie u nowej dziewczyny granej przez Rosie :). Znowu będzie mnóstwo strzelania z wielkimi robotami i zniszczeń a żaden z amerykańskich żołnierzy nie zginie ani nie będzie ranny :).
  Jedynka jest jak dla mnie tak samo nie udana jak dwójka więc nie wiem z czego Michael Bay będzie wyciągał wnioski :). Żeby filmowe Transformers były na poziomie X-Menów Singera lub chociaż Iron Mana :).


Poprzedni tekst

Pięć nieczystych zagrań

Następny tekst

Uroki tajemnicy: o ryzykownym obcowaniu z kobietami stacji ShowtimeOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE