Kryzys wieku średniego | FILM.ORG.PL

Kryzys wieku średniego
Rafał Oświeciński
28.04.2012


Znowu Apatow. W zeszłym tygodniu pisałem o „5 year engagement”, najnowszej produkcji Apatowa  z Jasonem Segelem i Emily Blunt, wyglądającej bardzo smakowicie jak na romantyczno-komediową opowiastkę, natomiast dziś zadebiutował w sieci zwiastun filmu wyreżyserowanego i napisanego przez Judda Apatowa. 

„This is 40”. O czterdziestolatku, który udaje młodszego niż jest. O jego rodzinie. O kryzysie wieku średniego. Lub o zbliżającym się kryzysie wieku średniego. O czymśtam. O czym dokładnie, to nieistotne. Humor typowo apatowski – chwilami absurdalny, od czasu do czasu kloaczny, obracający się wokół seksu, wzwodów, cipek. Ale też – czego jestem pewien – całkowicie poważnie o wartościowaniu swego życia. Kto co lubi. Apatow jest mistrzem w łączeniu mało wyrafinowanego dowcipu z sensownym spojrzeniem na dojrzałość, niedojrzałość i kryzysy dotykające ludzi dorosłych. To naprawdę, wbrew pozorom, niegłupie filmy. 

Trzeba pamiętać, że „This is 40” to spin-off? sequel? z „Knocked up”, świetną komedią sprzed paru lat, oczywiście od Apatowa i oczywiście pełną humoru… no, tego humoru. Apatowa. Drugoplanowi bohaterowie „Wpadki” tym razem są na pierwszym planie, a ci pierwszoplanowi zeszli pewnie na drugi plan (lub nie będzie ich w ogóle). Zestaw więc po części przewidywalny: Paul Rudd w roli głównej (coraz bardziej go lubię, szczególnie po "Our idiot brother"), Leslie Mann, Jason Segel, Chris O'Dowd (prosto z "The IT Crowd"!), Megan Fox i Melissa McCarthy (czyli najlepsza spośród "Druhen")

Świetny zwiastun. Nie tylko Hobbit będzie na Gwiazdkę. 

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał OświecińskiPrzeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Lęk wysokości

Następny tekst

TyranozaurOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE