publicystyka filmowa

Konkurs: Niezwykła Historia Marvel Comics

Autor: Radosław Pisula
opublikowano

W książce „Niezwykła Historia Marvel Comics”, wydanej w Polsce przez wydawnictwo SQN, Sean Howe sporo miejsca poświęcił wieloletniej walce Stana Lee, związanej z przeniesieniem na wielki ekran komiksów wydawnictwa. Były to ciężkie boje, a wartościowe ekranizacje pojawiły się w kinie dopiero pod koniec XX wieku – wraz z premierami „Blade: Wieczny łowca” i „X-Men”. Obecnie marvelowe adaptacje są ogólnoświatowym fenomenem i prężnie działającą maszyną produkcyjną.

W przyszłym tygodniu w polskich kinach pojawi się najnowszy obraz Marvel Studios: „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”, a my – razem z wydawcą książki – zapraszamy z tej okazji do konkursu, w którym możecie wygrać dwa egzemplarze dzieła Seana Howe’a.

marvel_front_1000px

Zadanie konkursowe: Co by się stało, gdyby Stan Lee dopiął swego na gargantuiczną skalę i bohaterowie znani z filmów Marvel Studios pojawiali się w innych produkcjach? Przerabiajcie plakaty lub kadry z filmów dowolną techniką. Nie liczy się sposób wykonania, ale pomysł. Kapitan Ameryka w „Szeregowcu Ryanie”? Hulk ujeżdżający Godzillę? Thor w „Siódmej pieczęci”?

1 osoba = 1 projekt, dlatego wybierajcie najlepsze waszym zdaniem pomysły.

Odpowiedzi przysyłajcie pod adres: konkurs@film.org.pl

Na zgłoszenia czekamy 7 dni, czyli do piątku 28 marca. Zapraszamy do udziału!

A tu moja przykładowa wariacja prosto z Painta:

 liar-liar-movie-poster-1997-1020189484

Ostatnio dodane