Konkurs: Niezwykła Historia Marvel Comics | FILM.ORG.PL

Konkurs: Niezwykła Historia Marvel Comics
Radosław Pisula
21.03.2014


W książce „Niezwykła Historia Marvel Comics”, wydanej w Polsce przez wydawnictwo SQN, Sean Howe sporo miejsca poświęcił wieloletniej walce Stana Lee, związanej z przeniesieniem na wielki ekran komiksów wydawnictwa. Były to ciężkie boje, a wartościowe ekranizacje pojawiły się w kinie dopiero pod koniec XX wieku – wraz z premierami „Blade: Wieczny łowca” i „X-Men”. Obecnie marvelowe adaptacje są ogólnoświatowym fenomenem i prężnie działającą maszyną produkcyjną.

W przyszłym tygodniu w polskich kinach pojawi się najnowszy obraz Marvel Studios: „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”, a my – razem z wydawcą książki – zapraszamy z tej okazji do konkursu, w którym możecie wygrać dwa egzemplarze dzieła Seana Howe’a.

marvel_front_1000px

Zadanie konkursowe: Co by się stało, gdyby Stan Lee dopiął swego na gargantuiczną skalę i bohaterowie znani z filmów Marvel Studios pojawiali się w innych produkcjach? Przerabiajcie plakaty lub kadry z filmów dowolną techniką. Nie liczy się sposób wykonania, ale pomysł. Kapitan Ameryka w „Szeregowcu Ryanie”? Hulk ujeżdżający Godzillę? Thor w „Siódmej pieczęci”?

1 osoba = 1 projekt, dlatego wybierajcie najlepsze waszym zdaniem pomysły.

Odpowiedzi przysyłajcie pod adres: konkurs@film.org.pl

Na zgłoszenia czekamy 7 dni, czyli do piątku 28 marca. Zapraszamy do udziału!

A tu moja przykładowa wariacja prosto z Painta:

 liar-liar-movie-poster-1997-1020189484

Radosław Pisula

Radosław Pisula

Całkowicie pożarty przez popkulturę. Poświęcił studia na analizowanie kina Johna Woo i Johna Carpentera, a obecni w ramach doktoratu pisze monografię Waltera Hilla. Zjada wszystko, co zapisano na taśmach celuloidowych i nośnikach cyfrowych – szczególnie wszelkiej maści horrory, wysokooktanowe akcyjniaki oraz klasyczne amerykańskie kino sygnowane nazwiskami m.in. Capry, Stewarta, Hitchcocka, Granta czy Hawksa. Uwielbia Grace Kelly, Nikolę Teslę oraz Godzillę – najlepiej, gdy pojawiają się w tym samym filmie. Kocha swoją dziewczynę.
Radosław Pisula


 • karl

  Ile projektów na osobę?

  • Gamart

   Jeden, już uściśliliśmy w tekście.

 • jarekkkk

  Kiedy będą wyniki ?


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Powrót do PRESSŁOŚCI #25 - TERROR

Następny tekst

Urwany Film #48 - ONAOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE