Teledysk Kultu do "Układu zamkniętego" | FILM.ORG.PL

Kazik w objęciach funkcjonariuszy
Rafał Oświeciński
21.03.2013


W zeszłym tygodniu w mediach szeroko komentowano występ Kultu w krakowskim klubie, który zakończył się wyprowadzeniem ze sceny Kazika Staszewskiego – ot, wpadli jacyś zamaskowani funkcjonariusze nieznanych sił, zaaresztowali frontmana kapeli, co przeraziło wiele osób (wystarczy zerknąć na komentarze), ale szybko okazało się, że był to teatrzyk precyzyjnie zaplanowany. 

Dzisiaj bowiem światło dzienne ujrzał teledysk Kultu, który ma oficjalnie promować „Układ zamknięty”, zawierający w sobie starcie z władzą. Sam kawałek jest taki sobie – Kult miewał lepsze piosenki.

„Układ zamknięty”, który swą premierę będzie miał już 5 kwietnia, nie raz już opisywaliśmy. To ważny obraz z wielu powodów – stworzony poza PISFem, poruszający bardzo aktualną problematykę i do tego opierający się na prawdziwych wydarzeniach. Osoba reżysera, Ryszarda Bugajskiego, jest gwarantem dobrego kina, wszak to on stworzył „Przesłuchanie” i bardzo przyzwoitego „Generała Nila”. Janusz Gajos i Kazimierz Kaczor są rzadko obecni na dużym ekranie (ten drugi wyjątkowo niewiele, wiadomo…) i będzie olbrzymią przyjemnością zobaczyć ich grę.

Nie chwalmy jednak dnia przed zachodem słońca. Nadzieje na niebanalne i odważne kino są tak ogromne, jak pewność rozczarowania i wkurzenia, jeśli film nadziei w 100% nie spełni. 

I zwiastun:

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • kelley

  z jednej strony bugajski, a z drugiej trailer, ktory mnie nic a nic nie przekonuje…

 • michax

  Mam pytanie co do Kazimierza Kaczora. Czemu tak mało jest go w filmie i w serialach nawet od dawna się nie pojawia? Pamiętam że bodaj oczernił Lukaszewicza, w sumie tylko taką informację znalazłem, ale już nie wiem o co poszło więcej. Po prostu nie pamiętam, wyleciało mi z głowy czemu tak mało pojawia się w kinie i w tv. Chodzi o to czy o coś więcej?

 • tomashec

  Faktycznie kawałek „dupy nie urywa”. Kazik robił lepsze rzeczy filmowe (Sztos, Czarne Słońca!!, czy nawet ten Janek Wiśniewski się lepiej słucha).

  • Scarlet Pumpernickel

   Czarne slonca – love, love


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

ALEX, czyli próba ponownego nakręcenia pomarańczy

Następny tekst

Z dystansuOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE