publicystyka filmowa

Kazik w objęciach funkcjonariuszy

Autor: Rafał Oświeciński
opublikowano

W zeszłym tygodniu w mediach szeroko komentowano występ Kultu w krakowskim klubie, który zakończył się wyprowadzeniem ze sceny Kazika Staszewskiego – ot, wpadli jacyś zamaskowani funkcjonariusze nieznanych sił, zaaresztowali frontmana kapeli, co przeraziło wiele osób (wystarczy zerknąć na komentarze), ale szybko okazało się, że był to teatrzyk precyzyjnie zaplanowany. 

Dzisiaj bowiem światło dzienne ujrzał teledysk Kultu, który ma oficjalnie promować „Układ zamknięty”, zawierający w sobie starcie z władzą. Sam kawałek jest taki sobie – Kult miewał lepsze piosenki.

„Układ zamknięty”, który swą premierę będzie miał już 5 kwietnia, nie raz już opisywaliśmy. To ważny obraz z wielu powodów – stworzony poza PISFem, poruszający bardzo aktualną problematykę i do tego opierający się na prawdziwych wydarzeniach. Osoba reżysera, Ryszarda Bugajskiego, jest gwarantem dobrego kina, wszak to on stworzył „Przesłuchanie” i bardzo przyzwoitego „Generała Nila”. Janusz Gajos i Kazimierz Kaczor są rzadko obecni na dużym ekranie (ten drugi wyjątkowo niewiele, wiadomo…) i będzie olbrzymią przyjemnością zobaczyć ich grę.

Nie chwalmy jednak dnia przed zachodem słońca. Nadzieje na niebanalne i odważne kino są tak ogromne, jak pewność rozczarowania i wkurzenia, jeśli film nadziei w 100% nie spełni. 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_sKb9Qw1EFo

I zwiastun:

Ostatnio dodane