publicystyka filmowa

GRUDZIEŃ Z FANTASY

Autor: REDAKCJA
opublikowano

Zielone wzgórza, żyzne doliny, lasy pełne niezwykłych stworzeń, ale i ciemne jaskinie, dymiące pustkowia oraz śmiertelnie niebezpieczne i posępne łańcuchy górskie. Pomiędzy nimi rycerze, krasnoludy, elfy, księżniczki i cała gromada okrutników – od zjaw, na gigantycznych trollach kończąc. Film fantasy od lat jest zauważalnym punktem na filmowej mapie świata. Od czasu Drużyny Pierścienia przeżywa natomiast renesans objawiający się sukcesami kolejnych produkcji, które czerpią garściami z klasycznych wzorców fantastyki magii i miecza.

Koniec filmowego roku będzie stał pod znakiem kolejnej tolkienowskiej adaptacji. W wielu krajach smok Smaug już szaleje po salach kinowych, broniąc skarbu przed krasnoludami i pewnym hobbitem. Teksty na temat nowego filmu Jacksona wkrótce pojawią się i na naszej stronie, bo taka premiera tekstów się stanowczo domaga. Nie zapominajmy jednak o tym, że kino magii i miecza to nie tylko bohaterowie wyciągnięci z tolkienowskiego Śródziemia. Na przestrzeni lat filmowcy podarowali nam dużo więcej niezwykłych bohaterów i intrygujących przygód.

Korzystając z atmosfery wywołanej przez premierę najnowszego filmu Jacksona, postanowiliśmy przenieść się do świata opisanego w pierwszych linijkach tekstu. Grudzień stanie u nas pod znakiem filmu fantasy. Od dziś na stronie będą pojawiać się teksty, które przybliżą najciekawsze produkcje rozgrywające się w rzeczywistości, w której potężne zaklęcia mierzą się z surową siłą dobrze wykutej stali. Na pierwszy ogień idzie Willow  Rona Howarda. Wkrótce kolejne tytuły.

fantasy

Ostatnio dodane