Fota #94 | FILM.ORG.PL

Fota #94 – The Pit and the Pendulum
Radosław Buczkowski
12.11.2013


Lance „Torquemada”  Herniksen, czyli hiszpańska inkwizycja atakuje – He’s a witch!!! ;)

Lance

  • Macc

  Studnia i wahadło to całkiem przyjemny filmik, a jeśli chodzi o Full Moon to jego najlepszy jaki zrobili. Niezłe aktorstwo, bardzo ładne kostiumy, bardzo ładna scenografia i ciekawa choć prosta historia. A scenariusz na podstawie Poe’go.

  • Rafał Donica

   Zastanawia mnie jak można zrobić film na podstawie opowiadania, w którym bohater większość czasu łazi w ciemności po celi i poznaje jej gabaryty za pomocą dotyku. Wersja Cormana była w ogóle o czymś innym niż opowiadania Poego, a studnia i wahadło pojawiało się w ostatniej minucie filmu ;)

   • Macc

    U Człowieka Co Nakręcił 100 Filmów i Nie Stracił Ani Centa mamy do czynieni z thilerem z niewierną żoną we tle niż z macaniem podłogi w ciemnościach hiszpańskiego lochu. Corman najpewniej liczył na to , że ludzie widząc nazwisko Poe’go sami pójdą do kin, nie wiedząc że film ma niewiele wspólnego z opowianiem. Opowiadanie Poe;go jest proste jak budowa cepa więc nie dziwota że ekranizatorzy jakoś je przerobili. Corman zrobił typowy dla siebie film grozy starego typu, Gordon stworzył filmik w stylu Kina Nowej Przygody z antysemityzmem i hiszpańską inkwizycją na drugim planie. Obie ekranizacje warto zobaczyć, chociażby dla Vincentego Price , Lance Herniksena i Jeffrey’a Combs’a.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Szybka piątka #20 – Ulubione filmowe destrukcje, eksplozje i kataklizmy

Następny tekst

CHLOË GRACE MORETZ. Diablica o anielskich rysachOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE