Cannes 2015 - videorelacja | FILM.ORG.PL

Cannes 2015 – videorelacja
REDAKCJA
27.05.2015


Przez ostatnie kilkanaście dni strona żyła festiwalem w Cannes, ale wszelki kontent, który na niej lądował, miał charakter tekstowy. Ostatni tegoroczny materiał związany z francuskim świętem kina łamie tę zasadę. Z racji tego, że zabraliśmy ze sobą kamerę, postanowiliśmy zmontować dla Was film pokazujący Cannes od kuchni. Nad dwudziestoma minutami produkcji pracował oczywiście cały sztab ludzi. Szczególne podziękowania należą się jednak Rogerowi Deakinsowi oraz Azamatowi Bagatovowi i jego kazachstańskim przyjaciołom. Bez operatorskiej pomocy pierwszego i finansowo/logistycznego wsparcia drugiego z panów, stworzenie filmu nie byłoby możliwe. It’s very nice, high five guys!

Z filmu dowiecie się między innymi jak wygląda od środka Pałac Festiwalowy oraz canneńskie kina, to jednak nie wszystko. Wśród licznych atrakcji znajdzie się również przemilczana przez światową krytykę dominacja Calzedonii w tegorocznym konkursie głównym, canneńska gehenna Petera Jacksona, garść „krajobrazów” znad francuskiej riwiery i kilka rozmów, w których wzbijamy się na szczyty erudycji oraz elokwencji nieznane dotąd nawet wielbicielom TVP Kultura. Parafrazując słynny slogan HBO – it’s not TV, it’s KMF! • Wookie

  Fajna relacja. Prosimy o więcej:)

  • Fidel

   Jak z kolegą Niedźwiedzkim będziemy mieli okazję pojawić się gdzieś razem i nie będziemy wstydzić się publikacji zarejestrowanego materiału, to zdamy kolejną relację ;)

   • Wookie Panegir

    i czekamy oczywiście na relację z pokazu Calzedonii..

 • Mariola

  Bardzo zabawne teksty, super się oglądało, poczułam się prawie tak, jakbym tam była :) Dzięki za nielegalną relację :)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

CANNES 2015 - komentarz do wyników

Następny tekst

SELMA - Szykowny, filmowy trupOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE