50 PRAWD – Szybcy i wściekli 5 | FILM.ORG.PL

50 PRAWD – Szybcy i wściekli 5
Rafał Donica
07.02.2013


W dzisiejszym odcinku 50 prawd objawionych, szybko i wściekle rozprawiam się z piątą częścią kultowej zapewne gdzieniegdzie serii. Film widziałem jeden raz i do drugiego mi niespieszno, czy raczej „nieszybko”, bo za dużo rzeczy mnie zirytowało. Pewnie kilka punktów będzie mijało się z prawdą, inny będzie lekko naciągany, pewnie pomylę jakieś fakty – jak to w cyklu 50 prawd – byle było zabawnie (mam nadzieję), lekko i przyjemnie, no i szybko, i wściekle oczywiście. A więc w drogę: jedynka, dwójka, trójka, czwórka, piątka, szóstka, siódemka, ósemka, redukcja, redukcja, redukcja, jeszcze jedna redukcja, gaz do dechy, podtlenek azotu i… jazda!

1. Wielki autobus najłatwiej przewrócić za pomocą dwóch sportowych lekkich osobówek.

2. Gdy chcesz uratować przyjaciela, najlepiej doprowadzić do katastrofy drogowej z jego udziałem. Na pewno nic mu się nie stanie, w końcu sto pięćdziesiąt koziołków w zmiażdżonym autobusie to dla niego codzienność.

Za 100 metrów skręć ostro w lewo.

3. Podczas katastrofy autobusu żaden z 26 więźniów nie ucierpi. Mają szczęście, że nie jechali na pielgrzymkę.

4. Gdy wieziesz na pace ludzi na akcję, wyskakuj samochodem 10 metrów w górę i ląduj na ziemi z wielkim hukiem, z trudem unikając wywrotki i ryzykując, że nie uda ci się dotrzeć na akcję. Aha, ludzie na pace podczas twardego lądowania nie wybiją sobie zębów i nie połamią kości – bo mocno się trzymają.

Dalej, dalej samochodzie inspektora Gadżeta!

5. Kluczyki od cholernie drogich aut przewożonych w wagonie towarowym, dla bezpieczeństwa jadą razem z samochodami, w przeszklonej gablotce wiszącej na ścianie tuż obok.

6. Szutrowy nasyp kolejowy jest równiejszy od polskich asfaltowych dróg, co umożliwia rozstawienie mobilnego (czyt. pędzącego na złamanie karku) warsztatu ślusarskiego, wycięcie ściany wagonu i ukradzenie sportowych aut o bardzo niskich zawieszeniach.

7. Aby po wyjechaniu „bardzo ważnym samochodem” z pociągu nie wzbudzać podejrzeń wspólników, najlepiej na ich oczach skierować samochód w kierunku przeciwnym do umówionego.

8. Podjechaliście wielkim pojazdem do pociągu, wycięliście pół wagonu, w powietrzu latały iskry i kawałki blach, wyciągnęliście 2 samochody, ale dopiero pierdnięcie z pistoleciku zwraca uwagę pasażerów, że z tyłu dzieje się coś dziwnego.

9. Agenci, którzy widzą jadący obok pociągu dziwny pojazd z platformą, orientują się, że ktoś dobiera się do przewożonych w pociągu drogich aut. Co oczywiste, nakazują motorniczemu… nie zatrzymywać pociągu. Bo wtedy scena akcji przestałaby być „szybka i wściekła”.

10. Zamiast zostać w pociągu i pomóc Dominicowi w walce z dwoma przeciwnikami, skaczesz nie wiadomo po co na ciężarówkę z platformą.

11. Skok do wody rozpędzonym samochodem z wysokości 200 metrów to bułka z masłem. Trzeba tylko skoczyć „na nogi” i uważać, żeby samochód nie spadł wam na łeb.

Fly, You Fools!

12. Jesteście na szczycie listy najbardziej poszukiwanych przestępców przez FBI, wasze zdjęcia pokazują w TV, trąbią o was w radiu, mimo to przez cały film łazicie, gdzie chcecie i nikt was nie niepokoi (no dobra, jeden raz).

13. Do kryjówki wraca członek bandy, który załatwiał wam robotę i który jest głównym podejrzanym o wystawienie was. Ale mówi, że to nie on, więc to nie on.

14. Jeśli posiadasz niezwykle ważne dane dotyczące transportu setek milionów dolarów, umieść je na niezabezpieczonym hasłem chipie, ukryj w samochodzie i zleć jego kradzież bandzie wynajętych szybkich i wściekłych – zaraz zaraz, gdzie tu sens i logika?

15. Aby uwolnić się ze śmiertelnej pułapki (wisisz na haku z rękoma w kajdankach) wystarczy mocno szarpnąć, by rozerwać kajdanki wykonane prawdopodobnie z bibuły.

Są kajdanki.

 

Nie ma kajdanek.

 

16. Zgłaszasz przez krótkofalówkę, że złapałaś Toretto. Toretto ci ucieka, ale jakoś nikt się ciebie nie pyta: Gdzie ten Toretto, co go złapałeś?

17. Uzbrojeni w karabiny maszynowe zabójcy nie są w stanie zastrzelić dwojga bezbronnych ludzi uciekających po dachach.

18. Za to bezbronny uciekinier bez problemu obezwładnia kilku uzbrojonych w karabiny zabójców.

19. Będąc w ciąży skaczesz z wysokości kilku pięter, z wielkim hukiem przebijasz dach na rozpadającym się budynku, ciężko lądujesz na ziemi i wciąż jesteś w ciąży.

20. Gdy odkrywasz dziuplę ze skradzionymi samochodami, rozkazujesz swoim ludziom poskładać rozmontowane auta do kupy, bo musi być jakiś powód dla którego zostały skradzione. Nie jest ważne, że masz do czynienia z pospolitymi złodziejami, którzy po prostu kradną samochody. Na pewno złożenie aut da odpowiedzi na wszystkie pytania, może nawet na odwieczne: Dlaczego!?

21. Oczywiście twoi ludzie chętnie składają rozłożone auta, bo oprócz bycia agentami F.B.I., wszyscy przeszli zapewne szkolenie w zakresie mechaniki samochodowej.

22. Właśnie uniknęliście śmierci od karabinowych kul i aresztowania przez agentów FBI. Jaki będzie temat waszej pierwszej rozmowy po znalezieniu się w bezpiecznym miejscu? To oczywiste – wspomnienia o waszych ojcach.

23. Zbierając ekipę potrzebujecie „kameleona” – człowieka, który wtopi się w każdy tłum. Biorąc pod uwagę miejsce akcji – Brazylię, oczywistym wyborem jest rzucający się w oczy… Azjata.

24. Zależy ci na tym, by lokalny boss dowiedział się, że stoisz za spaleniem jego pieniędzy. Zdejmujesz więc maskę i mówisz do ochroniarzy, żeby przekazali szefowi kto za tym stoi. Nie przedstawiłeś się, więc ochroniarze powiedzą szefowi, że forsę spalił im jakiś łysy paker.

25. Zamaskowanego przestępcę można zidentyfikować po niewyraźnym, nieostrym zdjęciu z ulicznej kamery, na którym widać (a w zasadzie nie widać) jeno oczy.

Pokaż mi swoje oczy, a powiem ci kim jesteś.

26. Twoje miliony dolarów schowane są w policyjnym sejfie. Abyś poczuł się bezpiecznie podczas wbijania kodu do drzwi sejfu, twój człowiek i jeden z policjantów… odwracają się plecami żeby nie widzieć jak wbijasz kod. Nie pomyślałeś o tym, że policjanci mogli ustawić gdzieś kamerę i nagrać jak wbijasz kod. Spokojnie, oni też o tym nie pomyśleli.

27. Jeśli jesteś Afroamerykaninem i chcesz z podrobioną legitymacją dostać się na posterunek policji, wpisz sobie w sfałszowaną legitymację „rasa kaukaska” – żeby móc zabawnie odpowiedzieć policjantowi, że się opaliłeś.

28. Samochodziki sterowane radiem można obsługiwać będąc oddalonym od nich o kilkaset metrów i kilka betonowych ścian.

29. Choć samochodzikiem wyjeżdżasz z pudełka ustawionego na półce, jest oczywiste, że upadnie on na cztery koła.

30. W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku – głosił tagline „Alien”. Przez cienkie drewniane drzwi na posterunku nikt nie usłyszy, że w kiblu prowadzicie rozbiórkę budynku – głosi tagline „Szybkich i wściekłych 5”.

31. Jesteście poszukiwani listami gończymi ze zdjęciami, mimo to wchodzicie sobie na luzie na posterunek, gdzie lokalny gangster złożył swoje miliony dolarów, a policjanci nie są w ogóle wyczuleni na typów z listów gończych, na nietypowe sytuacje czy nietypowe wizyty.

32. Hala, w której zrobiliście sobie bazę, ma identyczne wymiary jak korytarze w podziemiach posterunku, więc do woli możecie ćwiczyć symulację ucieczki samochodem przed okiem kamery.

33. Wyznaczona jest za was wysoka nagroda, pojawiacie się w środku miasta, zostajecie rozpoznani w tłumie ludzi, wygrywacie wyścig i bezpiecznie przyjeżdżacie do bazy. Nie martwicie się, czy ktoś nie zawiadomił policji, bo w tłumie młodych ludzi byli sami spoko ziomale, narzekający na nadmiar kasy.

34. Twierdzisz, że Twój samochód jeszcze nigdy nie widział tylnych świateł. Znaczy, że jest najszybszy. Za jego pomocą wygrywasz Porsche, które okazuje się zbyt wolne dla waszego planu wydymania kamer, więc stwierdzasz, że potrzebujecie szybszego wozu. Hmm, przecież przed chwilą powiedziałeś, że twój jest najszybszy, więc po co szukać dalej? I jak masz zamiar SWOIM NAJSZYBSZYM samochodem wygrać w wyścigu SZYBSZY samochód?

35. Policyjne parkingi w Brazylii nie są nijak strzeżone. Po prostu przeskakuje się płot, bierze się tyle radiowozów, ile się potrzebuje, i odjeżdża nimi nie będąc przez nikogo kłopotanym.

36. Aby po kradzieży policyjnych aut jak najszybciej i niepostrzeżenie dotrzeć do kryjówki, postanawiacie zorganizować wyścig uliczny na cztery radiowozy w samym środku Buenos Aires.’

Grunt, to nie zwracać na siebie uwagi.

37. Biegi w policyjnym wozie można redukować bez końca, powodując kolejne przyspieszenia wgniatające w fotel. Prawdopodobnie w ten sam sposób wygrywałeś swoim najszybszym samochodem jeszcze szybsze samochody, redukując biegi bardziej niż przeciwnik.

38. Vince, główny podejrzany o wystawienie was podczas akcji w pociągu, ratuje kobietę w ciąży, na którą na targu zastawiono pułapkę, i odprowadza ją do waszej dziupli. Nie interesuje was skąd wiedział o planowanej zasadzce, ani to, skąd wziął się na tym samym targu, co kobieta w ciąży. Co tam, wrzućmy coś na ruszt, bo pewnie jest głodny.

39. Wznosisz toast wygłaszając płomienną mowę, że pieniądze szczęścia nie dają, a najważniejsi są ludzie zgromadzeni w tej sali – toast za rodzinę! Chwila moment, przecież 3/4 tej rodziny to do niedawna nieznający się przestępcy zwerbowani z całego świata w celu zarobienia pieniędzy. Co szczęścia nie dają oczywiście.

40. Agenci FBI aresztują groźnych przestępców w pojedynku MMA.

41. Dominic pokonuje w walce wręcz agenta FBI i leżąc na nim bierze zamach ciężkim narzędziem by zmiażdżyć mu głowę. Pozostali agenci powinni w tej właśnie chwili nafaszerować Dominica ołowiem, ale mają nerwy ze stali i czekają do ostatniej sekundy, czy Dominic uderzy dowódcę w głowę czy w beton obok. Uderzył w beton, uff.

42. Dopiero gdy Dominic wspaniałomyślnie darowuje życie agentowi FBI, jego ludzie odbezpieczają broń i celują do niego. Bo teraz, gdy nie ma już w ręku ciężkiego narzędzia i stoi spokojnie, stanowi największe zagrożenie i trzeba go kropnąć jak tylko mrugnie.

43. Pasy bezpieczeństwa są dla mięczaków.

Uwielbiam niebezpieczeństwo, a pasy są dla mięczaków.

44. Bandyci nasłani przez czarny charakter zabili wszystkich twoich ludzi. Ty, jako wciąż agent FBI sprzymierzasz się z Dominiciem i jego bandą by okraść czarny charakter. W tym celu jedziesz z nimi na posterunek, gdzie strzelasz do (skorumpowanych, bo skorumpowanych) policjantów(!), którzy nie mieli nic wspólnego z zabiciem twoich ludzi – tak, to ma sens.

45. Dwie osobówki popiszczą trochę na betonie, dymu narobią, ale dadzą radę wyrwać z betonowej ściany ważący kilkanaście ton sejf.

46. Radiowozy ciągnące za sobą sejf jadą szybciej niż takie same radiowozy nie ciągnące sejfu.

Spokojnie, nie złapią nas, nie mają przypiętych sejfów!

47. Dobrze, że rozwalając budynek banku sejf o nic nie zahaczył, bo musielibyście ciągnąć za sobą i sejf i budynek, a za chwilę i całe miasto.

48. Usiłując zatrzymać radiowozy ciągnące sejf nie strzela się w opony. Strzela się w tylną szybę.

49. Czarny charakter przerażony mówi do swojego kierowcy, żeby nie zgubił radiowozów z sejfem. Chwila, jak do cholery można zgubić samochody szorujące po asfalcie wielkim sejfem? PS. Można.

50. Skoro dwa radiowozy mogą pociągnąć sejf, to i jeden powinien dać radę. Spróbujmy… więcej pisku opon, więcej dymu, trochę podtlenku azotu, redukcja, gaz, stójka i rura do przodu jeszcze szybciej niż dwoma samochodami. A jakby się Dominic wkurwił jeszcze bardziej, to i pieszo by sejf pociągnął.

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Tomasz Kocot

  Dobre, choć The Rock na posterunku strzelał w sufit, nie w policjantów. Dodałbym jeszcze, że liny przypięte do sejfu zawsze są rozplątane. Nawet po koziołkowaniu tegoż sejfu.

  • Rafał Donica

   A skąd pewność, że pod sufitem nie było żadnego policjanta? No dobra, zagalopowałem sie ;p

   • MojeNajlepszeFilmy

    Chyba nad sufitem, z drugiej strony na wyższym piętrze?

    • Rafał Donica

     Fakt, nie pomyślałem, tam też mogli się znajdować :)

 • Ho Kogan

  tutaj jest dowód że nikogo tam nie zabił.

  • Rafał Donica

   Zaczęła się moja ulubiona część – obalanie prawd ;)

 • mati87

  Słabe te prawdy. Głównie dlatego, że Fast 5 to ta sama półka co np. Die Hard. Te filmy nawet nie próbują być na serio. Z ostatnio obejrzanych przeze mnie filmów to najbardziej na „50 prawd” nadaje się Skyfall

  • Mefisto

   Tak, bo pierwsze Die Hard to komedia… romantyczna :D
   A prawdy dobre, dużo śmiechu :)

   • Cassel

    Zgadzam się, fajne kwiatki, ubawiłem się, pomimo że (a może właśnie dlatego?)… nie widziałem ani tego, ani pozostałych filmów z tej serii. ;)

 • mrp

  jeszcze można dodać jak stalowe liny przecinają jak masło kilka (!) żelbetowych słupów :)

  • michał

   mrp a widziałes moze kiedys jak taka lina sie urywa taki słup betonowy przecina nawet tego bys nie zauwazył

 • Pirx

  dobry film rozrywkowy – nie rozumie po co się go czepiać …. Mission Impossible 4 znacznie większy gniot …

  • Rafał Donica

   Kto nie rozumie? :)
   A co do Mission Impossible 4, to gniot czy nie gniot, do działu 50 prawd trafiają nie gnioty, a filmy, z których da się wyłowić 50 prawd.

 • Yaca

  Nie czepiam się bo wiem, że to ma być humorystyczne i nie całkiem serio ale chyba autor nie uważnie oglądał film, nawet na takim czymś warto się skupić:

  10. Zamiast zostać w pociągu i pomóc Dominicowi w walce z dwoma przeciwnikami, skaczesz nie wiadomo po co na ciężarówkę z platformą. – Wskoczył bo zły z pociągu kazał złym w ciężarówce z platformą pojechać za jego kobietą, a Doma siostrą, więc w sumie całkiem logicznie…

  22. Właśnie uniknęliście śmierci od karabinowych kul i aresztowania przez agentów FBI. Jaki będzie temat waszej pierwszej rozmowy po znalezieniu się w bezpiecznym miejscu? To oczywiste – wspomnienia o waszych ojcach. – Może dlatego, że chwilę wcześniej Brian dowiedział się, że będzie ojcem i ma obawy co do siebie jako taty? Nie, to na pewno nie dlatego…

  30. W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku – głosił tagline „Alien”. Przez cienkie drewniane drzwi na posterunku nikt nie usłyszy, że w kiblu prowadzicie rozbiórkę budynku– głosi tagline „Szybkich i wściekłych 5”. – Pewnie słyszeli, ale nie zwrócili uwagę, tym bardziej, że wezwali „Ekipę remontową” bo im wyjebało rury w toalecie, a to czasami może potrzebować cięższego sprzętu do naprawy.

  36. Aby po kradzieży policyjnych aut jak najszybciej i niepostrzeżenie dotrzeć do kryjówki, postanawiacie zorganizować wyścig uliczny na cztery radiowozy w samym środku Buenos Aires. – Nie chce nic mówić ale Buenos Aires jest w Argentynie a akcja filmy dzieję się w Brazylii? Rio de Janerio? Geografia?

  46. Radiowozy ciągnące za sobą sejf jadą szybciej niż takie same radiowozy nie ciągnące sejfu. – To czarne to nie były radiowozy… Owszem, model podobny ale uj wie co tam było pod maską. Chyba, że policja w Rio używa wyprutych, oklatkowanych, turbodoładowanych, czarnomatowych Dodgeów z Nitro…

  Wystarczy obejrzeć uważnie i kilka punktów o kant dupy.
  Ale spoko, to jest satyra, kumam… Po prostu warto się przyłożyć, nawet do 50 prawd…

 • Pkt 9: Pociągiem kieruje maszynista nie motoroniczy!!!

 • vMarcin

  Pocisnąłeś Rafale tym tekstem, już dawno się tak nie uśmiałem.

  • Rafał Donica

   Podbudowany tym pozytywnym komentarzem wziąłem się za „50 prawd objawionych przez Niezniszczalnych 2” :)

 • Grzechu

  jak zrobić własne 50 prawd?

 • Honey

  Jak sam napisałeś film ogl. tylko raz , a ja go ogl. 4 razy . I ty widząc go raz wnioskujesz takie żeczy ? Fajnie ale nikogo to nie interesuje co ty o tym myślisz , bo to jest tylko film.
  50.Poprawka to nie radiowozy ciągneły sejf tylko dwa Dodge Charger’y. A z pewnościa zauważyłeś ,że radiowozy goniace Dom’a i Brian’a nie miały podtlenku azotu ,a Dodge miały ten oto podtlenek azotu.
  Należy również dodać ,że w policji niema rajdowców (wyjątkiem jest Barian) i dlatego zauważ Dominic potrafił uciec radiowozom. On już od kilku lat jeździ sportowymi wózkami i wie jakie triki takim autem można robić.
  A ty myslisz ,że raz obejrzałeś film i jesteś jakimś wielkim znawcą ? No to sie myliszz.
  48.A więc oswiece twoja pustkę w głowie i powiem Ci dlaczego strzelali do tylnej szyby. Nie strzelali w koła dlatego ,że gdyby auto się zatrzymało to Dom spokojnie mógłby z niego uciec do auta Briana. A woleli strzelać w szybe żeby zabić Dom’a…
  43. Myślisz ,że w takiej chwili ktos by zawracał głowe zapinaniem pasów? Nie bo niemiało by to wtedy najmniejszego znaczenia.
  15. Nwm czy zauważyłeś ,ale ja tak jakie Toretto ma mięśnie…A pozatym takie kajdanki zawsze mogły być ” Made in China”
  1. A co ty byś zrobił na miejscu tego kierowcy kierującego autobusem ? Jak dało sie zauważyc w filmnie to Mia jechała na ten autobus , kierowca gdyby nie skrecił w bok doszło by do czołowego…A ten autobus też miał swoja wage +więźniowie i w skutek ostrego skrętu autobus mógł dostać przechyłu a kierowca stracił nas nim panowanie i wtedy wystarczylo uderzenie co zrobił Brian żeby ten oto autobus zaczoł koziołkować. Tak trudno to zrozumieć…

  Powiem Ci szczerze : czepiasz sie jak żep psiego ogona . Zajebisty filmm , niekture sytuacje należy traktoważ z przymruzeniem oka , czego ty oglądając ten film jeden raz nie zrobiłeś…Więc jeżeli bendziesz chciał robić „50prawd szybcy i wściekli 6 ” to lepiej zobacz ten film z 2-3 razy , poto aby wszystkie scenki zrozumieć i sie potem nie czepiać. Pozdrawiam :)

  • Yaca

   Mówi Ci coś słowo ORTOGRAFIA?

 • niestety ale autor kilka razy się zagalopował i chyba nie oglądał filmu dokładnie
  np. ad10 wskoczył na ten samochód bo kierowca dostał polecenie zeby pojechał z jego dziewczyną
  ad12 pokazali brazylie jako dziki zachód, szukała ich garstka ludzi fbi a lokalna policja miała to w du… bo niby lokalna policja miała im nie wchodzic w drogę, dopiero po spaleniu kasy lokalna policja wchodzi do gry
  ad20 chyba to oczywiste, kradną samochód, który bez problemu mozna opylic w całości, rozbierają go niechlujnie tak jaby nie zależałoby im zeby poskładać go spowrotem albo z uzytych czesci zrobic uzytek
  ad22 moze 5 min wczesniej gadali jak imprezowali na akademikach ale tego nie pokazali
  ad24 chyba boss ich widział wczesniej
  ad29 te samochodziki da rade postawić na koła jak się przewrócą chociaz u nich spadł :D idealnie :D:D:D
  ad30 a komu by sie chciało na naszej policji patrzec co robia majstrzy w obsranym po sufit kiblu, tylko co oni potem zrobili z tą dziurą, cegieł nie mili zeby to naprawić
  ad34 powiedzili ze potrzebuja czegos zwrotnego (w tym sensie szybkiego)

  co nie znaczy ze film jest „ładny”, jest niesamowicie głupi i przeznaczony dla widza max 5 letniego bądz dla dorosłego amerykanca, juz 4 była niesamowicie naciągana ale wcale sie temu nie dziwie. Wszystkie filmy juz takie sa wiec nie dziwi ze trochę przekoloryzowany film zamieniono w taką bajeczkę

 • Grzegorz

  Cieszę się, że wyraziłeś swoją opinię i poświęciłeś pewien czas na napisanie artykułu lecz następnym razem pooglądaj parę razy film (z napisami bądź ang. oraz z lektorem i może jeszcze scenki ucięte jeśli takie są). Dlaczego? Bo pisząc coś lepiej być pewnym tego co stwierdziłeś a nie „byle było zabawnie (mam nadzieję)”. A co do: Skrzyni biegów to Dominic interesuje się tuningiem, sam pracuje przy swoim wozie. Są w nim części przez niego montowane i wybierane pod jego wygodne. To tak jakby kupić sobie auto i nigdy nie zmień ustawienia fotela (jak dla mnie głupie porównanie, jednak fajnie, że zwróciło to twoją uwagę). Tak 80% twojego postu według mnie jest błędnie napisane lecz pamiętaj to jest tylko film mający na celu dać rozrywkę. Co popatrzę na komentarze to widzę, film dla gimnazjalistów, dzieci… A dla kogo mają być te filmy? Rozumiem, starsi widzowie też oczekują na dobre kino, jakiś wspaniały film, lecz oceniają filmy, które dają rozrywkę młodszemu pokoleniu, zwracając przy tym na błędy, które są nie logiczne, nie możliwe w życiu codziennym zapominając przy tym co oglądali będąc nastolatkiem. Nie mówię, że coś mam do Ciebie lecz naprawdę jeśli już wypisujesz pomyłki, sprzeczne scenki, pooglądaj film parę razy i poczytaj na pewne tematy bo potem piszesz coś co niektórzy (prawdopodobnie starsi widzowie) zgadzają się z tobą, bo nie podoba im się ten gatunek, a innych to drażni. Na koniec dodam, że mając 18 lat i gdy oglądam film a wiem, że pochodzi z gat. filmów sensacyjny (akcji) czy też s.f to nie ma sensu zwracać uwagę na rzeczy typu (linki przymocowane do sejfu, samochodzik spadający na cztery kółka, czy też np. pas startowy z „szybcy i wściekli 6”, na którym akcja rozgrywa się przez 5-7 min? może nawet trochę dłużej) bo nie ma sensu. To ma dać tylko trochę rozrywki i humoru.

 • Bananowa

  co do 38 to sama zauważyłam, że obok „kobiety w ciąży” którą ratuję Vince, przechodzi kobieta Vinca razem z jego dzieckiem. Nie widać tego dokładnie a jednak. Więc może dlatego znalazł się na targu? Przynajmniej mi się tak wydaję. A jak było na prawdę tego nie wie nikt.

 • Radek

  45. Dwie osobówki popiszczą trochę na betonie, dymu narobią, ale dadzą radę wyrwać z betonowej ściany ważący kilkanaście ton sejf. – nie osobówki jak Twoje tico tylko dwa Dodge Challenger’y V8 HEMI(mówi to Panu coś?) o mocy 350-450 KM

  Zły hejt nie jest dobry…

  A gdyby w tym filmie (i całej serii) wszystko było realistycze to nikt by tego nie ogladał

  • Yaca

   Dodge Chargery nie Challengery. Zanim kogoś poprawisz poczytaj.

  • Butch

   nawet 400KM V8 HEMI nie pociągnie tego co 60KM R4 Ursus gdyż należy zwrócić uwagę na rozkład momentu obrotowego i przełożenia skrzyni biegów

   • lolo

    Prawda

 • cyniczny

  Większość z tych prawd mógłbym obalić, logicznymi i racjonalnymi argumentami. Z drugiej strony, w niektórych z nich się z Tobą zgadzam i podobne pytania zadałem sobie podczas oglądania filmu, ale czym więcej niemożliwych rzeczy, które stają się możliwe tym milej się ogląda film ;p

 • Majster

  zanim zaczniesz dyskusję naucz się kilku rzeczy.
  1. „za pomocą dwóch lekkich osobówek” no sory, ale naucz się odróżniać wozy sportowe od osobówek!!! człowieku, ile ty masz lat? pozatym nie takich lekkich, bo sam silnik „HEMI” od tego dodge’a podchodzi pod tone, do tego klatka bezpieczeństwa itd, więc około 2 ton ważył charger ’70.
  2. ta „ciężarówka” jak mogłeś zauważyć była miała tak miękkie zawieszenie, że nie sposób sobie „połamać rąk i powybijać zębów”
  3. Braian musiał wskoczyć na ten pojazd i zostawić Dominica samego, bo inaczej tym wozem dopadliby Mia’e i rodzina była by stratna.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i ostatnie najważniejsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Redukcja – występuje tylko przy manualnej skrzyni biegów ( a oczywiście dodge charger ma automatyczną), i oznacza zmianę biegu z WYŻSZEGO na NIŻSZY np.: z trójki na dwójkę…

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  pisać dalej?

  • Yaca

   Lepiej nie… Po tym jak dojebałeś, że HEMI waży tonę nikt nie ma ochoty czytać twoich wypocin…

 • michał

  to jest film wiadomo ze to robia kaskaderzy ale jest realne. Ten co dodał ten post jest złobem widziałem kiedys na zywo takie akcje i da sie skoczyc 10m do góry i spasc na 4 koła nie rozbijajac sobie zębów :) ten kto nie widział na zywo zawsze bedzie pisał takie pierdoły bo mu szkoda ze on tak nie moze.

 • Lucky

  Cieszę się, że napisałeś ten tekst, bo po seansie sam chciałem go napisać, a jak się okazuje nie muszę- już jest :D

  Co do jednego się cieszę, a że nie jestem autorem; unikam w ten sposób komentarzy jakie ty dostałeś od osób starających się usilnie wytłumaczyć błędy albo krzyczących „to tylko film, nie liczy się realizm!!!” nie widząc, że rzeczywistość nagina się tu co 30 sekund (czyli cholernie często). Z powodzeniem można znaleźć tu jeszcze dobre 20 prawd… Nie wiem czy producentów dysponujących 125 mln. dolarów nie stać na kogoś analizującego scenariusze?

  Nie uważam bynajmniej by był to film słaby, lecz trochę logiki na pewno by mu nie zaszkodziło :)

 • joytek

  Humor ok, film reżyseria jak to film-ma zarobić kasę -mnóstwo kasy- góry buły- i zarobił. Cóż ludziom zawsze ciemnotę można wcisnąć i zapłacą za to jeszcze. Tak jest w wyimaginowanym świecie filmu i tak jest w rzeczywistym świecie polityki. Choć uwielbiam nierealistyczne sceny akcji w filmach to te 50 prawd wydobyło ze mnie uśmiech w przykrym dla mnie okresie.
  Pozdrawiam i dzięki


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Zambezia

Następny tekst

Wróg numer 1OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE