47 Ronin - zwiastun i plakat | FILM.ORG.PL

47 Ronin – zwiastun i plakaty
Grzegorz Fortuna
25.07.2013


Stara hollywoodzka zasada mówi, że jeśli efektowny blockbuster miał duże problemy z produkcją, to na pewno okaże się nieudany i nie odniesie sukcesu w box offisie. Jeżeli uznamy ją za prawdziwą, „47 Ronin” powinniśmy spisać na straty już dawno temu. W ciągu minionego roku wszystkie doniesienia z planu superprodukcji z Keanu Reevesem były niepokojące – najpierw potrzebne były dokrętki, później władze Universalu miały rzekomo wyrzucić reżysera filmu (debiutanta Carla Rinscha), w międzyczasie przenoszono datę premiery i dorzucano kolejne miliony potrzebne na sfinalizowanie produkcji.

Pomimo tego, w Internecie wreszcie zadebiutował pierwszy zwiastun i towarzyszące mu plakaty, a gotowy film ma ostatecznie wejść do kin na Gwiazdkę tego roku. Trailer wygląda całkiem efektownie i intrygująco, chociaż mam wrażenie, że będzie to jeden z tych tytułów – jak tegoroczny „Jeździec znikąd” – w wypadku którego problemy produkcyjne będą podczas seansu mocno widoczne.

Obok Keanu Reevesa w filmie zobaczymy między innymi Rinko Kikuchi, Cary’ego Hiroyuki Tagawę i… Zombie Boya.

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz Fortuna


 • Mariusz

  Oczywiście w dzisiejszych czasach musieli dodać elementy fantasy, zamiast robić tradycyjne kino samurajskie. Z pewnością będzie to straszny kicz, raczej niestrawny dla wielbicieli typowego jidai geki.

  Ja tymczasem polecam fanom japońszczyzny film, który można dzisiaj obejrzeć na kanale TV6 o godz. 21 –
  „47 mieczy zemsty. Upadek zamku Ako” (1978), który jest jednym z wielu filmów opowiadających słynną historię o 47 roninach z ery Genroku.

  • ARISTO

   Potwierdzam i również polecam wyżej wymieniony film.

 • Byłem pewien, że film Reevesa będzie trzymał się większego realizmu, ale nie, 200-milionowy budżet (170 + promocja) musi taplać się w fantasy. Lipnie to wygląda, szczególnie że po… angielsku.

 • ARISTO

  Hollywod nie przestaje mnie zadziwiać. Z Dragon Ball zrobili naiwną bajeczkę dla nastolatków. Ja sie pytam jak jankesi lubujący sie w spektakularności i widoskowości mogli zrobic tak słabe i żenujące filmidło za tak wysoką kasę !? Z kolei autentyczna historię przerobili na kolejną baśń, w której chodzi chyba o epicka wlkę dobra ze złem o losy świata a nie o zwykła zemstę garstki wojowników swojego miejsca i czasów.

 • Guest

  Taki mix „Ostatniego Samuraja” i „300”. Na gwiazdkę czeka go porażka z innym filmem fantasy-Hobbitem.

 • Qba_23

  Taki mix „Ostatniego samuraja” z „Mumią: Grobowcem Cesarza Smoka” i „300”. Na Gwiazdkę przegra z innym filmem fantasy-Hobbitem.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

A Fantastic Fear of Everything

Następny tekst

Te roboty tak fajnie się naparzająOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE